Více
  11.9 C
  Czech
  Pondělí 15. dubna 2024

  Anglie chce opakovat finále EURA. Na světě je petice, tu už podepsalo přes 90 tisíc lidí

  Pokud jste si mysleli, že pro fanoušky Anglie představuje vrchol bučení při hymně soupeře, nadávky a potyčky s policií, tak se pořádně pletete. Na Ostrovech totiž vznikla po finále mistrovství Evropy petice, která má za úkol donutit UEFU k opakování zápasu. Nasbíralo se už přes 90 tisíc podpisů.

  Tak, jak jsme řekli, tak se také děje. Řeči okolo finálové bitvy EURA neutichají ani dva dny po jejím skončení a je dost možné, že to bude tímto způsobem pokračovat i dál. Během včerejška se řešilo zákulisí i rasistické nadávky, dnes je na programu vrchol.

  Angličtí fanoušci to od celé Evropy pořádně schytávají. Zbytku kontinentu se nelíbí styl, jakým se příznivci Albionu prezentují, k tomu navíc zaujali podobný postoj o hodnostáři na Ostrovech. Kritiku si vyslechli z úst premiéra i prince Williama.

  Důvodem jsou rasistické urážky, které někteří jedinci adresovali směrem k Rashfordovi, Sanchovi a Sakovi. „Je naprosto nepřijatelné, že hráči musejí čelit tomuto odpornému chování. Musí to okamžitě skončit a všichni, kteří se do toho zapojili, by měli nést odpovědnost,“ prohlásil na svém Twitteru člen královské rodiny.

  Fanoušci ale zřejmě stále nemají dost.

  Petice!

  Zní to až neuvěřitelně, ale skutečně se to celé děje. Ti Angličané, kterým do finále EURA pomohli výraznou měrou rozhodčí a ti, kteří svítili laserem do očí gólmana Dánska, si stěžují na výroky arbitrů. A sepsali proto také petici.

  „Všechna ta strkání, tahání, kopání a Itálie měla pořád šanci vyhrát? Rozhodně to bylo nefér. Itálie měla dostat červenou kartu a finále by se mělo odehrát znovu s nezaujatým rozhodčím. Tohle vůbec nebylo fér,“ supí stvořitel petice Sharon Guilmen.

  Faktem je, že třeba u videa seděl ten samý muž, který nařídil v semifinále nesmyslnou penaltu na Sterlinga, díky které šla Anglie do finále. Ale to už je věc druhá, o ničem takovém nechtějí na Ostrovech ani slyšet.

  Žádají naopak nové finále. Podle nich měl dostat Chiellini i Jorginho červenou kartu, která by Italům cestu za titulem znepříjemnila. Petice měla v době psaní článku přes 91 tisíc podpisů. Že by ale někoho zajímala, to asi jen stěží.

  Sledujte nás na sítích

  Scottie Scheffler vyhrál druhý Masters během tří let. Nyní spěchá domů na narození prvního dítěte

  Světová golfová jednička, 27letý Scottie Scheffler, si v neděli 14. dubna 2024 v Augustě National zajistil svůj druhý titul z Masters během tří let. Scheffler zahrál závěrečných 68 ran a skončil o čtyři rány před Švédem Ludvigem Abergem.

  Scottie Scheffler vyhrál druhý Masters během tří let. Nyní spěchá domů na narození prvního dítěte

  Světová golfová jednička, 27letý Scottie Scheffler, si v neděli 14. dubna 2024 v Augustě National zajistil svůj druhý titul z Masters během tří let. Scheffler zahrál závěrečných 68 ran a skončil o čtyři rány před Švédem Ludvigem Abergem.

  43 KOMENTÁŘE

  1. Když na základě veřejného mínění dala UEFA Kúdelovi nespravedlivou desítku, proč by se nesmyslně nemohlo opakovat finále? Hlupák si může vymyslet leccos.

    • ty ubohé jeblé jelito to muže říc jen stoka společnosti!! pokud Koudela něco rasistického udělal dokažto a to co sedělo po porážce čutálistu okresního přeboru angličanu je rasismus hnoje humusu bílích i černých a kdo koho bude stíhat jen náš neviný Koudela to odnes a zvíře který kopl našeho brankáře do obličeje jak afgánský terorista směšný trest!! proto skončili klečíci jelita anglie v hnoji!!!

    • Ještě že nejsi soudce. Pokud by ovšem bylo povolání Ubožák, tak bys mohl dělat generálního.

    • A ty jsi tam Pavlíku byl? A v kterém deru jsi běhal – ve sparťanském?
     Nechte už toho ubohého dohadování a dejte šanci fotbalu.
     Je jedno jestli jsi žlutej, fialovej, rudej, černej, bílej, přičmoudlej. Pokud umíš fotbal tak ho hrej. Nechtěj mladejm klukům znechutit fotbal kvůli barvě (dresu).

   • Doufám, že Ti izolanci dostanou od UEFA pořádnou facku a vrátí je tam kam patří, dolu mezi lidi.

   • Vlastimile, to jsi psal, když jsi měl rozum v hlavě a ne v pr….?? Co ty jsi zač. Díváš se na rasizmus opravdu objektivně, když mnozí „bílí“ si stěžují na mnohem horší rasistické urážky od jiné barvy!!!

  2. A spravte petíciu za diskvalifikáciu Anglie už za oslepovanie Dánskeho brankára laserom. Ďaľšiu za 10 ročný dištanc trénera Glasgow Rangers, čo dovolil bitku v tuneli po zápase Slávie a za doživotný dištanc hráča čo zranil brankára Slávie a usporiadateľom pokutu 1000000€ za nezaručenie bezpečnosti hráčov…..Čím svet hnojí blbosť, že tak rastie??? A čo sa deje so športom???- je to už iba pozlátko zastierajúce veľkú práčku prašúl a športovci novodobými gladiátormi???

  3. A co takhle zopakovat zápas s Dánskem. To svícení do obličeje brankáře moc sportovní nebylo.

   • Už dve lopty na hrisku boli dôvod na prerušenie hry. Potom by sa nekonala ani filmovačka a následné penalta.

  4. Fotbal je jen jednou částí dnes už ne sportem ale jen velkým honěním peněz. Je pro mě velkou otázkou kde se ty miliony v tomto sportu berou. Platy hráčů, trenérů, jen co stojí údržba těch stadionů a pak všichni co do fotbalu investují chtějí taky zisk. Hodně kritizujeme naše rozhodčí no a co se dělo na ME.
   Těch nafilmovaných pádů, svíjení po postrčení zezadu. A naše liga ? Rozhodčí to má těžké vteřiny na rozhodnutí simulování držení se za jiné místo než místo střetu vyskočení menšího hráče na loket kdy není vůbec známka toho že by šlo o úder a VAR zase je jenom o lidech a zatím moc nepřinesl nějakou tu spravedlnost jak se čekalo. Myslím si že 5 rozhodčích na zápase musí zápas uhlídat. Že nebude liga na ČT ani nevadí stejně tam je víc expertů stejně je tam keců co bylo a nebylo názory těchto expertů jsou z doby kdy fotbal hráli nebo trénovali a to už dnes je pohádka fotbal dnes je o něčem jiném a pak že není na přenosy co ty drahé šaty kravaty přes tisíc korun a přijde s chabaštím na hubě a vypadá jak bezdomovec přeji to ještě i hokeji tam je to ještě s komentováním ještě horší měli by jim ty počítače dát domů a vnoučatům ať tam malují s tužkou jsem pasivní divák u televize ale dělají ze mě blba jako bych se na to utkání nedíval jak bych dané situace neviděl a to povídání okolo jsou už jenom kecky jako v hospodě u piva no už je toho dost tak ahoj

   • Kde? Sponzoři,reklamy,televizní práva,suvenýry a vstupné – novodobé náboženství.

  5. „Já musím trvat na opakování ceremoniálu……“ :-)))), zdá se, že film „Jáchyme , hoď ho do stroje“ se dostal i na ostrovy….

  6. Každý máme právo na názor i když je hloupý – dnešní fotbal je jen jedno velké divadlo ale kdyby nebylo toho nemáme se o čem bavit tak-že jen tak dál a bavme se !!

  7. Vlastimile, to jsi psal, když jsi měl rozum v hlavě a ne v pr….?? Co ty jsi zač. Díváš se na rasizmus opravdu objektivně, když mnozí „bílí“ si stěžují na mnohem horší rasistické urážky od jiné barvy!!!

  8. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, je banda pokryteckých okupantských arogantních
   parchantů z izolovaného ostrova hrůzy…. All British Are Bastards/ A.B.A.B !!!

  9. Já bych navrhoval pro tyto vrcholové turnaje změnu pravidel, zrušit penalty. Při prodloužení každých 5 minut, pokud nepadne gol, odebrat z každé strany jednoho hráče až do počtu 5 na každé straně. Hrát, dokud, jedno mužstvo nedá regulérní gol.
   Ten kdo nedá penaltu je mnohdy poznamenán na celý život, dokonce jich už několik fanoušci zavražfili.

  10. Místo Dánů jsme měli být my,protože výsledek s Dány by byl jiný nebýt rohu,který nebyl a z něj gol.Mělo se kopat od brány.

  11. Myslím,že je nejvyšší čas,aby ve světě vznikla i petice,která by UEFA vyzvala k anulování postupu Anglie ze semifinale ME pro nespravedlivě nařízenou penaltu po hereckém výkonu v šestnáctce soupeře,při tom kdy byly evidentně 2 míče na hřišti a navíc byl brankař Dánů prokazatelně při penalte oslňován laserem.Navíc bych Anglii vyloučil pro účast na příštím ME pro bezprecedentní jednání jejich „fanoušků“,které nejen že nemá se sportem a Fair play vůbec nic společného,ale bylo i kriminálního charakteru (od bučení při hymnách,rasistických urážkách,které na rozdíl od Kůdely jsou doložené a četl je celý svět, až po napadání a krvavé bitky v ulicích i s kopáním lidí do hlavy).To je daleko za hranou nejen sportu,ale i chování v demokratické společnosti a taková země by měla být z mezinárodního fayr play sportu vyloučena.A myslím si,že i nejvyšší čas zúčtovat i s vedením UEFA,která na jedné straně zakáže hrát hráči za nedoložený,údajný rasistický výrok a na druhé straně toleruje prasárny Anglie a jejich hráčů. Skoro se mi chce říct,třeba se v hledišti i na hřišti pozabíjejte,hlavně že pokleknete.

  12. Myslím, že nejlepší pro Anglii by bylo, odehrát celý turnaj ve Wembley , bez soupeřů a rozhodčích minimálně s dvěma míči . Pohár by mohla předat Královna a tleskat by ji přitom mohli ti pánové z UEFA, kteří nám ten turnaj tak zkurvi..

  13. Prosím o vytvoření petice za opakování semifinálovégo zápasu Anglie-Dánsko, pod který se rád podepíšu.

  14. Jasně. Opakovat finále. Je přeci nemyslitelné, aby bílý, rasistický brankář chytil penalty jen černým hráčům! A Itálii přísně potrestat!

  15. sem si myslel ,že v anglii by nedopustili ,nějaký záludnosti nebo zjískat titul podvodem ,že je to pod jejich úroveň. \\Mýlil jsem se- je to daleko horší stav země jak by se na první pohled zdálo ,maji to tam pěkně vzhůru nohama-kdo jim to tam obrací to nechám na vás -pěkný a nerušený zbytek života v česku.Myslím si, že se královská rodina stydí za svou půlku národa.

  Comments are closed.