Anglický ragbista Billy Vunipola byl v neděli brzy ráno zatčen po údajném násilném incidentu v baru na španělské Mallorce. Incident se měl odehrát v baru Epic v Palmě, kde měl být Vunipola agresivní a pokusil se napadnout zákazníky a ochranku.

Podle zpráv španělských médií si hráč zadních řad sundal tričko a ohrožoval personál a hosty lahvemi a židlemi. Na místo byla přivolána policie a Vunipola byl dvakrát omráčen taserem, přičemž druhý zásah ho úspěšně zkrotil.

Vunipola, který hraje klubové ragby za Saracens, údajně policisty napadl, než mu nasadili pouta. Následně byl uspán a připoután na lůžko v nedaleké nemocnici. V neděli se dostavil k soudu a do ukončení vyšetřování byl propuštěn na kauci.

Saracens v pondělí ráno vydali prohlášení, v němž se uvádí: „Saracens si jsou vědomi incidentu, do kterého byl na Mallorce zapleten Billy Vunipola. Tento incident budeme samozřejmě řešit interně a do té doby nebudeme poskytovat žádné další komentáře.“

Problémy s alkoholem měl již dříve

Jednatřicetiletý Vunipola má za sebou úspěšnou desetiletou mezinárodní kariéru, během níž nasbíral 75 reprezentačních startů za Anglii. Naposledy však nastoupil v roce 2023. Poté, co nebyl vybrán pro Six Nations 2024, se očekává, že na konci sezony Saracens opustí a zamíří do francouzského Montpellier. Tímto krokem by fakticky ukončil svou britskou kariéru.

K incidentu na Mallorce došlo poté, co Vunipola hrál v pátek večer za Saracens proti Bathu. Klub se víkendového evropského semifinále nezúčastnil. Nebylo sice potvrzeno, že Vunipola během incidentu pil, ale problémy s alkoholem měl již dříve. V roce 2019 po noci strávené s bývalým anglickým středopolařem Benem Te’oem zmeškal zákaz vycházení v hotelu anglického týmu. Následoval rozhovor pro deník The Times z roku 2018, v němž Vunipola uvedl, že po vážném rozhovoru s rodinou přestal pít.

ZDROJIndependent, The Sun, expressandstar.com, X, Foto: SeichanGant / CC-BY-SA-2.0 (via Wikimedia Commons)
Předchozí článekRonnie O’Sullivan se blíží čtvrtfinále mistrovství světa ve snookeru 2024
Další článekZpátky ve hře. Erling Haaland se vrací po zranění svalu