Více
  0.6 C
  Czech
  Úterý, 25 ledna, 2022

  Anglická bitva mladé krve pro Humphriese, s turnajem se rozloučil favorit Cross

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Čtvrtfinále připraveno. Poslední šipky roku 2021 přinesly postup Callana Rydze přes Alana Soutara, Petera Wrighta přes Ryana Searla i Jamese Wadea přes Martijna Kleermakera. Nicméně ty nejzajímavější souboje svedli mladíčci Chris Dobey s Lukem Humphriesem a zkušení veteráni Gary Anderson s Robem Crossem.

  Čtvrtek 30. prosince byl tím posledním dnem v šipkařském roce 2021. V Alexandra Palace se odehrály zbývající duely čtvrtého kola mistrovství světa a znovu byly k vidění strhující zápasy. Avšak to, že končí kalendářní rok, ještě neznamená, že končí největší šampionát roku. Právě naopak. S prvním lednovým dnem nás čeká dramatické čtvrtfinále a v dalších dnech pak semifinále a finále mistrovství světa.

  Posledních osm profíků. Do čtvrtfinále se již probojoval Gerwyn Price a Michael Smith. Ve čtvrtečních zápasech se k nim pak připojili James Wade, Peter Wright a objev letošní sezony Callan Rydz, kteří své duely zvládli v relativní pohodě. Na postup se naopak nadřeli jiní.

  Famózní klání sledovali diváci mezi Chrisem Dobeym a Lukem Humphriesem. Šipky nahoru dolu. Vysoké závěry, krádeže podání a veliké emoce. Dobey v jeden moment dokonce vedl 3:1 na sety a od postupu jej dělily dva legy. Nicméně Luke zabral a dokázal uhrát tři sety v řadě. Díky čemuž také postoupil a ve čtvrtfinále půjde na Garyho Andersona.

  Který to mimochodem vůbec neměl jednoduché. „Létající Skot“ svedl úžasnou bitvu s Robem Crossem. Sázkové kanceláře „The Voltagovi“ věřili o chlup více než Andersonovi, zejména kvůli fantastickému představení v souboji s Gurneym. Gary ale předvedl precizní šipky a dokázal Roba v sedmi setech přetlačit.

  Krátký sumář roku 2021: Clayton hvězdou i úspěšný Wright

  Letošní sezona patřila Jonnymu Claytonovi, jenž vyhrál z major turnajů Premier League, Masters, World Series of Darts Finals i World Grand Prix, nicméně velice zdatně mu sekundoval ikonický punkáč Peter Wright. Ten naopak připsal triumfy na World Cupu, Matchplayi a Players Championship Finals.

  Zavření na devět šipek letos předvedli v Premier League José De Sousa a Jonny Clayton a na MS pak William Borland a Darius Labanauskas. O nejkrásnější zápasy roku pak považujeme souboj Humphriese s Van Gerwenem na UK Open a pak tři duely MS. Smith s Claytonem, Borland s Brooksem a Huybrechts s Pricem.

  Rok 2022 slibuje velké věci, již teď se na něj můžeme těšit!

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Michael Van Gerwen

  Van Gerwen konečně v akci? Za týden startuje první šipkařský major turnaj roku 2022

  Mistrovství světa ovládl podobně jako před dvěma lety Peter Wright, nyní nastal čas na obhajobu vyhraných peněz i na navazujícím major turnaji. Jsou tu The Masters! Klasický turnaj pro 24 nejlepších hráčů světa, na kterém bývají k vidění naprosto nebeské šipky. Do akce by se mohl navíc dostat i po svých covidových potížích Dave Chisnall nebo legendární Michael Van Gerwen.
  Karel Sedláček

  Nevyšlo to. Na šipkařské Q-School neuspěl žádný Čech, Sedláček přišel o kartu

  České šipky bude tento rok na té nejvyšší světové scéně reprezentovat pravidelně pouze Adam Gawlas. Jeho krajané totiž na Q-School neuspěli, domů se vrací bez karty profesionálního šipkaře, a nemohou se tak účastnit všech turnajů pod hlavičkou PDC. Úspěšná nebyla během kvalifikace ani jedna z žen v britské části, Sherrocková i Ashtonová vyšly naprázdno.
  Karel Sedláček

  Boj o karty začíná. Šipkařské kvalifikace se účastní několik hvězd, nechybí Sherrocková ani Sedláček

  Mistrovství světa skončilo a nejbližší major turnaj se odehraje až na konci ledna. Zdá se, že si profesionální šipky dávají měsíční pauzu. Pravdou je však pravý opak! Nejdůležitější část sezony pro mnohé hráče i diváky začíná právě 9. ledna. Je tady Q-School!
  Peter Wright

  Wright znovu usedá na šipkařský trůn. Po úžasném finále zbyly Smithovi oči pro pláč

  Dva roky uběhly jako voda a pohár mistra světa zvedá nad hlavu opět skotský showman Peter Wright. Ve finále největšího šipkařského šampionátu přetlačil ve dvanácti setech srdnatě bojujícího Michaela Smithe, jenž měl vysněný titul z major turnaje již po několikáté na dosah, podobně jako v minulosti však končí jen a pouze druhý. „Snakebite“ bere 15 milionů korun a upevňuje si pozici druhého nejlepšího hráče planety.
  Peter Wright

  Rekordman Wright ovládl fenomenální skotské derby, finálový boj svede se Smithem

  Dvě skotské legendy zazářily v semifinále šipkařského MS. Peter Wright svedl ohromující bitvu se svým dlouholetým přítelem Garym Andersonem, fanoušci byli svědky rekordu v počtu maximálních náhozů za jeden zápas MS a dočkali se téměř nevídaných průměrů. A to ještě Wright málem zavřel na devět šipek. Druhé semifinále ovládl Michael Smith, když si poradil s Jamesem Wadem poměrem 6:3.
  Michael Smith

  Ani „devítka“ nepomohla. Mistr světa Price pohořel na šipkách fantastického Smithe a na MS končí

  Naprosto nevídané. Fascinující. Čtvrtfinálový den na mistrovství světa v šipkách přinesl mnoho emocí a nejednou zvedal diváky ze sedaček. Všichni šipkařští nadšenci dnes byli obohaceni o devítišipkové zavření i konec mistra světa v turnaji. Favorizovaní Wright, Anderson i Wade postoupili. Jen Price svůj duel nezvládl. Sluší se však říci, že to vše byly bitva jako hrom!
  Reklama
  Reklama
  Reklama