Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Anderson překvapil a kraloval šestému večeru Premier League. Smith opět vyhořel

  Sotva jeden velký šipkařský podnik skončil, už se mohli fanoušci kochat dalším. Oblíbená Premier League měla v anglickém Nottinghamu na programu šestý turnaj, který si nakonec podmanil, možná překvapivě, Gary Anderson. Skot v rozhodující bitvě přetlačil Michaela Smithe, pro něhož to bylo několikáté prohrané finále v řadě.

  Celý večer odšpuntovali právě Angličan Michael Smith se svým krajanem Jamesem Wadem. A že to byla podívaná. Oba hráli průměr nad sto bodů, maximální nához, tedy 180, předvedli hned desetkrát a zejména „BullyBoy“ fantasticky zavíral. Naneštěstí pro Wadea to znamenalo, že prvně jmenovaný šipkař postoupil po drtivé výhře 6:1, přestože tomu ráz utkání neodpovídal.

  O světové dvojce Gerwynu Priceovi se v uplynulých dnech vůbec nevědělo, zda v Nottinghamu nastoupí. Trápí jej totiž potíže s rukou, dokonce kvůli nim minulý večer Premier League vynechal…

  Price je ale bojovník, do zápasu s van Gerwenem nastoupil a velmi překvapivě i postoupil. Holanďanovi dal velkou lekci z efektivity, hodil tři 180 a se 75% úspěšností na doublech prošel do semifinále po výhře 6:4. „Mighty Mike“ se i přes fantastický závěr 144 bodů mohl vrátit na hotelový pokoj.

  V bitvě číslo tři pak porazil Gary Anderson Velšana Jonnyho Claytona, čímž připsal teprve čtvrtý bod do tabulky. Čtvrtfinálové kolo následně uzavřel Peter Wright s Joem Cullenem. Světová jednička před kláním znovu vyměnila své šipky, jak to už u ní bývá zvykem, nicméně i tak „The Rockstara“ přemohla a zvítězila 6:4.

  Rozhodujícím duelům nechyběly nervy

  O první flek ve finále se porval Michael Smith s Gerwynem Pricem. Velšan měl Angličana „na lopatě“, rychle vedl 4:0 a zdálo se, že si kráčí pro další bod. Pravý opak byl pravdou. „BullyBoy“ v sobě probudil ďábla a vyhrál šest legů v řadě! Price se nestačil divit, nicméně do finále neprošel.

  V semifinále číslo dvě uspěl ve skotském derby s Wrightem znovu Anderson, a bylo tak jasné, že turnaj v novém formátu Premier League bude patřit jednomu z hráčů vůbec poprvé. Doposud totiž dokázali celý večer vyhrát jen Clayton, Wright, Price a van Gerwen.

  Samotné finále pak patřilo modrobílým barvám. „Létající Skot“ Gary Anderson vykouzlil na terči neuvěřitelné náhozy a kráčel za výhrou. Ač se Smith snažil, jak se snažil, na dvojnásobného mistra světa to bylo málo. Anderson zvítězil 6:4 a poprvé se stal králem jednoho z večerů Premier League.

  Výsledky šestého večera Premier League:

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.