Více
  10.5 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Americký ranař opět přál sladké sny. Hill si po třetí výhře v řadě řekl o Procházku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jak tomu bývá zvykem, ani tentokrát galavečer UFC nezklamal. Ba naopak, hlavní tahák večera se povedl na jedničku a dost výrazně může promluvit do toho, s kým se šampion polotěžké váhy Jiří Procházka může utkat při obhajobě titulu. K bitvě by klidně mohl mít nakročeno Američan Jamahal Hill.

  Právě tenhle borec se totiž předvedl na UFC on ESPN 40 v Las Vegas ve skvělém světle. Do zápasu s o dost lépe postaveným mužem žebříčku Thiagem Santosem nastupoval se dvěma triumfy po sobě v kapse, klec pak opouštěl s hattrickem. Bijce, na kterého až doteď koukal zespoda, naprosto odrovnal.

  Přezdívaný „Sweet Dreams“, neboli Sladké sny, bušil do soupeře z Brazílie jak jen to šlo. Už od prvního kola dával fanouškům a zástupcům z vedení organizace jasně najevo, že bude chtít zvítězit. A to se nakonec ve čtvrtém kole stalo. Hill bušil do Santose, který nakonec po jeho smrtící sérii padl a už se nezvedl. Před blížící se aktualizací žebříčku udělal Američan obrovský dojem.

  A právě tento fakt možná zamotá hlavu Danovi Whiteovi, šéfovi nejslavnější organizace bojových umění UFC. Ten totiž bude mít velké slovo při tvorbě zápasové listiny galavečera, během kterého bude obhajovat mistrovský pás polotěžké váhy Jiří Procházka. Vzhledem k tomu, že je Hill ve stejné kategorii, mohl by být sokem českého zápasníka on.

  Další adept na scéně

  „Soustředím se na všechny bojovníky z vrcholu divize, ale rád bych se utkal s Jiřím, po kterém tady volám už dva roky. Chci ho, je mi jedno, že je to šampion. Mám dvakrát tolik výher v UFC než on. Ten pás si vezmu, jsem hladový,“ pronesl Hill na pozápasové tiskovce. O Procházkovi mluví už od února, kdy porazil Johnnyho Walkera.

  Hill ale není jediným, o kom se v souvislosti s borcem s přezdívkou „BJP“ mluví. Procházka před několika týdny sám vyzval k obhajobě Glovera Teixeiru, kterému mistrovský pás vzal, v úvahu přichází také Bitva o Evropu proti Polákovi Blachowiczovi. Kromě nich se zmiňují také jména typu Anthony Smith nebo Magomed Ankalaev.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS