Česká tenistka Darja Viďmanová může v neděli dosáhnout největšího úspěchu své kariéry. Na turnaji v Memphisu postoupila až do finále, ve kterém vyzve teprve šestnáctiletou Kristinu Ljutovovou. Obě hráčky čeká první vzájemný duel a také mimořádná příležitost zapsat se výrazně do světa ženského tenisu.
Viďmanová prožívá v americkém Memphisu životní turnaj. Před jeho začátkem nikdy na okruhu WTA nedošla dál než do čtvrtfinále. Nyní má na dosah premiérovou trofej a zároveň si zajistila návrat mezi nejlepší stovku světového žebříčku.
🔥 Famózní zpráva z USA! Darja Viďmanová 🇨🇿🎾 porazila Mexičanku Renatu Zarazúaovou 6:3, 6:3 a na turnaji v Memphisu si zahraje o první titul na okruhu WTA. ✊
— ČT sport (@sportCT) August 2, 2026
Více 👉 https://t.co/s91ZMvMgka pic.twitter.com/LlaIpG7W8z
Nadějná cesta až do finále
Česká hráčka si postupně poradila s několika těžkými soupeřkami. V semifinále porazila Mexičanku Renatu Zarazúa výsledkem 6:3, 6:3. Od úvodu diktovala tempo, dobře podávala a soupeřce nabídla jen minimum šancí. Po zápase řekla: „Byl to velmi těžký zápas. Renata je velmi zkušená hráčka. Snažila jsem se soustředit na svou hru, servis a využít své šance.“
Ve finále ji čeká jeden z největších talentů současného tenisu. Ljutovová prošla do hlavní soutěže z kvalifikace a při svém premiérovém startu na okruhu WTA dokráčela až do boje o titul. Stala se také nejmladší finalistkou turnaje WTA od Coco Gauff.
Viďmanová si uvědomuje, že ji čeká další náročný duel. „Dostat se do finále je už teď obrovský úspěch. Jsem hrdá na to, co se mi tento týden povedlo. Ve finále to bude také těžké. Kristina je velmi mladá a skvělá hráčka,“ uvedla po semifinále.
Gea překvapil v Los Cabos
Velký příběh napsal také turnaj ATP v Los Cabos. Francouz Arthur Gea získal ve 21 letech svůj první titul na nejvyšším okruhu. Ve finále porazil obhájce trofeje Denise Shapovalova 6:3, 6:4.
Gea vstupoval do turnaje jako 127. hráč světa a před týdnem měl na kontě pouze tři výhry na okruhu ATP. V Mexiku však vyhrál pět zápasů za sebou a ve finále zaskočil i bývalého člena elitní světové desítky. Díky triumfu se posune na 81. místo světového žebříčku.

