Vítek Vaněček se v NHL blýskl skvělým výkonem proti Winnipegu a dovedl Utah Mammoth k výhře 3:2. Tým z Utahu slaví už sedmé vítězství v řadě a vede Západní konferenci. K úspěšnému večeru českých hokejistů přispěli i Filip Hronek a Radek Faksa, kteří si připsali po jedné asistenci.
Vaněček odchytal své třetí utkání v sezoně a znovu potvrdil formu. Zastavil 28 střel a inkasoval pouze dvakrát. „Dobrý výkon od Vaněčka. Předvedl klíčové momenty a pomohla nám i čtvrtá lajna. Jsem na celý tým hrdý,“ chválil ho trenér André Tourigny.
Vítek Vaněček dovedl hokejisty Utahu v NHL k výhře nad Winnipegem, 🥅 a slavil tak už posedmé v řadě. 💪 Filip Hronek pomohl asistencí zdolat Edmonton 4:3 v prodloužení. 🏒 Na gól přihrál také Radek Faksa. 👏
— ČT sport (@sportCT) October 27, 2025
Více 👉 https://t.co/jPHCQMdoVE pic.twitter.com/Lmo0VwqXIM
Utah válí, Vaněček potvrzuje formu
Sedmá výhra v řadě posunula Mammoth na první místo Západní konference. Společně s New Jersey vedou i celou NHL. Tým se může spolehnout na dvojici českých brankářů. Karel Vejmelka vychytal šest z předchozích vítězství, tentokrát převzal štafetu Vaněček.
„Ve druhé třetině dali rychlý gól. Snažil jsem se zůstat klidný, kluci hráli úžasně,“ popsal Vaněček průběh utkání. V letošní sezoně pokaždé inkasoval dva góly a drží si úspěšnost zákroků přes 91 procent.
Rozhodující trefu zaznamenal v 55. minutě Dylan Guenther. Americký útočník má pět gólů a čtyři z nich byly vítězné. „Nechceme se nechat unést, ale v týmu cítíme vyrovnanost a sebevědomí,“ řekl po zápase.
Hronek a Faksa bodovali, Češi zanechali stopu i jinde
Filip Hronek pomohl Vancouveru k vítězství 4:3 v prodloužení nad Edmontonem. V přesilové hře připravil druhý gól pro Eliase Petterssona. Český obránce odehrál přes 28 minut, protože kapitán Quinn Hughes chyběl kvůli zranění.
Za Edmonton nastoupil David Tomášek a dobře zacláněl brankáři při vyrovnávací trefě Leona Draisaitla na 3:3. V prodloužení rozhodl Kiefer Sherwood, jehož jedna branka byla po trenérské výzvě odvolána pro ofsajd. Vancouver stále postrádá Filipa Chytila.
Radek Faksa se podílel na výhře Dallasu 3:2 nad Nashvillem. V polovině zápasu nahodil puk od modré čáry a Oskar Bäck ho tečoval do sítě. „Bylo to skvělé. Užíval jsem si návrat na led a mám radost z gólu i z výhry,“ řekl švédský útočník po utkání.
Tomáš Hertl odehrál jubilejní 800. zápas v NHL, ale s Vegas prohrál v Tampě 1:2. Martin Nečas podruhé za sebou nebodoval, jeho Colorado však získalo bod za porážku 3:4 v prodloužení proti New Jersey. Dařilo se Calgary, které ukončilo sérii osmi proher výhrou 5:1 nad Rangers.

