EURO 202133 zápasů bez prohry. Italská krasojízda pokračuje, tým se probil do finále...

33 zápasů bez prohry. Italská krasojízda pokračuje, tým se probil do finále EURA

Fotbalové mistrovství Evropy pomalu kráčí do své konečné fáze. V úterý se rozhodlo o prvním finalistovi, kterého dnes, tedy o den později, doplní druhý. Finálovou bitvu svede jistojistě výběr Itálie, který drží famózní sérii. 33 zápasů v řadě marně hledal přemožitele.

No, marně. Italové jsou jistě štěstím bez sebe. Už před turnajem se výborně naladili hladkým vítězství v přípravě nad Českou republikou, pak bez jediného zaváhání i inkasované branky prošli na ME do vyřazovací části. Tam ale poprvé narazili.

Na postup nad Rakouskem se fotbalisté z Apeninského poloostrova pořádně nadřeli. Zápas skončil bez branek, takže se muselo jít do prodloužení. Tam už ale Italové dominovali. Dalším protivníkem byla Belgie, jejíž „zlatá“ generace chtěla Itálii poslat domů.

V Mnichově se ale z výhry radovali rozjetí vítězové skupiny A. Na Italy čekalo v semifinále Španělsko, které přešlo přes Švýcary a Chorvaty. Tady ale jeho cesta došla do neslavného konce. Finále EURA si zahrají hráči Itálie.

„Nejtěžší utkání, jaké jsem kdy hrál. Gratuluju Španělsku za to, co dokázalo. Náš tým ukázal srdce, odhodlání a schopnost prosadit se navzdory složitým chvílím. Penaltová loterie nás odměnila,“ pronesl po zápase Leonardo Bonucci.

Rozhodovala „loterie“

Byla to úžasná podívaná, která měla z fotbalového hlediska úplně všechno. Spád, šance, emoce na obou stranách. Zkrátka přesně to, co fanoušek od semifinále mistrovství Evropy očekává. Zápas musela nakonec rozseknout až penaltová „loterie“.

Tomu všemu předcházela skvělá a obětavá hra na obou stranách, parádním způsobem se trefil Chiesa, na druhé straně úřadoval Morata. Jiné góly ale diváci za 120 minut neviděli. Zajímavý byl také pohled na situaci před pokutovými kopy.

Tam se činil hlavně italský kapitán Chiellini. Když vyhrál los a věděl, že bude jeho tým kopat před vlastním publikem, byl radostí bez sebe a dokonce si rýpl a šťouchl do Alby ze Španělska. A to doslova. V tu chvíli byl jako smyslu zbavený.

„Je to tvrdá rána. Zasloužili jsme si víc. Minule jsme na penalty vyhráli, teď zase prohráli. Tak to chodí,“ ví zadák Jordi Alba.

Ať tak či onak, Italové si zahrají finále EURA. Klíčovou penaltu proměnil Jorginho, který si po Lize mistrů může sáhnout na další prestižní trofej. V cestě bude stát jeden z dvojice Anglie a Dánsko. Druhý jmenovaný vyřadil z turnaje Čechy.

Nejčtenější tento týden

Arsenal získal Bruna Guimarãese z Newcastlu

Arsenal dokončil přestup brazilského záložníka Bruna Guimarãese z Newcastlu United. Osmadvacetiletý kapitán Newcastlu přichází do týmu úřadujícího anglického mistra za částku, která podle obou zdrojů činí 75 milionů liber, tedy přibližně 2,1 miliardy korun. Na Emirates Stadium má pokračovat jako jedna z hlavních postav středu pole.

Čeští hokejisté na Hlinka Gretzky Cupu končí šestí

Česká hokejová osmnáctka zakončila Hlinka Gretzky Cup vysokou porážkou. Svěřenci Jaroslava Nedvěda podlehli Švýcarsku 1:5 a obsadili šesté místo. Na prestižním turnaji tak vyhráli jediný ze čtyř zápasů a vyrovnali nejhorší český výsledek v historii této akce.

Menšík v Montrealu nezaváhal a postoupil do osmifinále

Jakub Menšík pokračuje na turnaji Masters v Montrealu. Český tenista zvládl duel třetího kola s Térencem Atmanem a zvítězil 7:5, 6:4. Během celého utkání nepřišel ani jednou o podání a po hodině a 41 minutách proměnil první mečbol. V osmifinále doplnil Jiřího Lehečku.

Souboj století je na spadnutí. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli potvrdit zápas ještě v srpnu

Boxerský svět se blíží k jednomu z nejočekávanějších duelů posledních let. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli svůj dlouho vyhlížený střet oficiálně potvrdit ještě během srpna. Jedinou nevyřešenou otázkou zůstává dějiště zápasu, které se podle zákulisních informací může přesunout z Velké Británie až do legendární Madison Square Garden v New Yorku.

UEFA dál tlačí na Infantina. Hrozba bojkotu mistrovství světa zůstává ve hře

Evropský fotbal se s omluvou FIFA nespokojil. Přestože prezident Gianni Infantino ustoupil od kontroverzního plánu na vstup soukromých investorů do nejcennějších fotbalových turnajů, UEFA trvá na tom, že důvěru ve vedení světové federace ztratila. Ve hře tak nadále zůstává i krajní varianta v podobě bojkotu soutěží organizovaných FIFA.

Mikel Arteta po debaklu nešetřil vlastní tým. Arsenal byl po porážce s Betisem „vzteky bez sebe“

Přípravný duel s Realem Betis odhalil slabiny, které Mikel Arteta rozhodně nechtěl vidět. Arsenal po katastrofálním prvním poločase podlehl španělskému soupeři 1:3 a kouč po utkání přiznal, že v kabině panovala pořádně bouřlivá atmosféra.

Newcastle má nového trenéra. Eddieho Howea střídá Matthias Jaissle, klub za něj zaplatil milionové odstupné

Newcastle United definitivně uzavřel hledání nástupce Eddieho Howea. Novým hlavním trenérem se stal osmatřicetiletý Matthias Jaissle, který přichází ze saúdskoarabského Al Ahli. Anglický klub za jeho uvolnění zaplatil přibližně 9,5 milionu liber.

Česká osmnáctka podlehla Finsku a na Hlinka Gretzky Cupu si o medaile nezahraje

Čeští hokejisté do 18 let na Hlinka Gretzky Cupu do semifinále nepostoupí. V rozhodujícím utkání skupiny podlehli Finsku 4:5. Přestože ve třetí třetině stáhli tříbrankové manko na jediný gól, vyrovnat už nedokázali. Turnaj tak zakončí zápasem o páté místo proti Švýcarsku.

Nosková po wimbledonském triumfu v Torontu neuspěla, končí i Krejčíková

Lindě Noskové návrat na soutěžní kurty po životním úspěchu nevyšel. Česká tenistka v Torontu nezvládla duel s Caty McNally, přestože v úvodu vedla 5:1. Ve druhém kole skončily také Barbora Krejčíková, Marie Bouzková a Karolína Plíšková. Z českých hráček pokračuje pouze Nikola Bartůňková. Naopak Jakub Menšík vstoupil do turnaje Masters v Montrealu vítězně.

Gianni Infantino zůstává prezidentem FIFA i po zasedání výkonného výboru

Gianni Infantino ustál další krizi ve vedení světového fotbalu. Po mimořádném jednání v Maroku získal podporu nejvyšších představitelů FIFA a ve funkci zatím pokračuje. Kritika kvůli neúspěšnému plánu na prodej části komerčních práv ale neutichá.

Definitivní verdikt! Lyžařská královna Lara Gut Behrami už se na svahy nevrátí

Jedna z největších osobností alpského lyžování se už na závodní svahy nevrátí. Švýcarka Lara Gut Behrami ve 35 letech definitivně ukončila mimořádně úspěšnou kariéru. Původně zvažovala možnost návratu po těžkém zranění kolena, nakonec se však rozhodla uzavřít svou sportovní cestu.

Slzy na kurtu. Jack Draper po návratu znovu narazil na zdravotní problémy a jeho start na US Open je v ohrožení

Jack Draper se po zdravotní pauze vrátil na okruh ATP, místo vysněného comebacku však přišlo další zklamání. Po porážce s Terencem Atmanem v Montrealu nezvládl emoce, rozplakal se přímo na kurtu a znovu se objevily obavy o stav jeho dlouhodobě zraněné paže.

Závodnice na Tour de France čelí kontrolám kvůli vycpávkám podprsenek

Pořadatelé Tour de France Femmes zpřísnili kontroly závodnic před časovkou. Reagují na podezření, že některé cyklistky používaly vycpávky nebo jiné předměty pod dresem ke zlepšení aerodynamiky a získání výhody v závodě.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama