19.1 C
    Středa 8. května 2024

Dostal červenou, diváci ho ale milují. Brankář se při odchodu schoval pod plachtu

Vtipný okamžik nastal, když se brankář Nahuel Guzman po vyloučení v největším zápase sezony schoval pod plachtu, aby mohl sledovat svůj tým. Sedmatřicetiletý hráč byl v prodloužení s mexickým prvoligovým klubem Club America vyloučen poté, co během dvou minut inkasoval dvě žluté karty. Svůj tým ale přece nemohl jen tak nechat, a tak cestou ven vymysleli tajný úkryt. Průběh zápasu tak sledoval pod plachtou. Diváci byli z jeho nápadu nadšení.

V 95. minutě dostal Guzman od rozhodčího Adonaie Escobeda pokyn opustit hrací plochu. Když brankář inkasoval dvě žluté karty, nebylo totiž již cesty zpět. Červená karta znamenala, že argentinský brankář musel odejít do tunelu a nemohl sledovat své spoluhráče z Tigres od postranní čáry. V situaci, kdy byl v sázce titul v mexické lize, měl však Guzman pro závěrečné okamžiky zápasu jiné představy. Zkušený brankář místo toho zalezl pod sponzorskou plachtu za brankou a schoval se pod ní. Skvělý nápad? No jasně!

Tato lstivá taktika mu umožnila s napětím sledovat, jak dopadne střet s vysokými sázkami. Není jisté, že se mu ale tento krok vyplatil. Jeho tým po vyloučení inkasoval dva góly a nakonec prohrál 0:3. Kdo byl ale z nápadu nadšený byli fanoušci. Fanouškům se geniální nápad natolik líbil, že se rychle o své názory podělili na sociálních sítích. Někteří měli i pocit, že tento vtipný moment možná vynahradil červenou kartu, kterou Guzman dostal.

Jeden z nich napsal: „To je neuvěřitelné.“
    Zatímco jiný dodal: „Úroveň komedie Toma a Jerryho. Mexický fotbal musíte milovat!“

Napsali: „Možná je to ten nejhloupější faul, jaký jsem kdy viděl, ale zároveň ta nejlepší věc, jakou jsem kdy viděl.“

Byla to strhující záležitost, všechny tři góly Clubu America padly v prodloužení poté, co první část finále skončila remízou 1:1.Guzmán navíc nebyl jediným vyloučeným, pouhých 15 minut před koncem byl vyloučen i jeho spoluhráč Raymundo Fulgencio. V zápase bylo uděleno šest karet a během 120 minut bylo zaznamenáno neuvěřitelných 41 faulů. Celkové vítězství 4:1 pro Club America nakonec potopilo Tigres a Orli tak poprvé od roku 2018 vyhráli ligu.

Mbappého rozloučení s PSG a zklamání v Lize mistrů

Kylian Mbappé si jistě vysnil zakončení svého působení v Paris Saint-Germain zvednutím trofeje Ligy mistrů. Realita však byla úplně jiná. Zklamán není jen on, ale také fanoušci po celém světě. Takový závěr čekal jen málokdo.

Kouč Rulík odhaluje kádr pro MS v Praze

S ubývajícími dny před slavnostním otevřením bran Pražské O2 Areny pro mistrovství světa IIHF vzrůstá i napětí ohledně toho, kdo bude na domácí půdě ČR reprezentovat. Poslední neděle byla důležitým dnem pro fanoušky i hráče, protože kouč národního týmu Radim Rulík konečně odkryl závoj tajemství ohledně složení týmu pro nadcházející turnaj.