Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  10 na Australian Open, celkově už 22. Djokovič v Melbourne dorovnal rekord Nadala

  Novak Djokovič to dokázal. Comeback do Austrálie, odkud byl v minulém roce vyhoštěn, je úspěšně dokonán. Srbský tenisový fenomén v dnešním finále prvního grandslamového turnaje sezony porazil Řeka Tsitsipase ve třech setech a v počtu titulů z turnajů velké čtyřky dorovnal Rafaela Nadala.

  Každý tenisový fanoušek měl před letošním ročníkem Australian Open před očima scény z ročníku minulého. Novak Djokovič kvůli nepodstoupení očkování na covid-19 opustil Austrálii a nemohl se turnaje zúčastnit. Toho využil jeho rival, Španěl Rafael Nadal, který získal na 21. titul a osamostatnil se v čele historických tabulek.

  Pokračovalo se na French Open. Tam Nadal znovu vládl a získal titul s pořadovým číslem 22. Až potom začal dotahovat Srb Djokovič. Po triumfu na Wimbledonu ztrácel jeden vavřín, po prvním grandslamovém turnaji letošní tenisové sezony už žádný. Djokovič ve finále Australian Open porazil Tsitsipase a má stejně titulů jako Nadal.

  Tři dominantní sety

  V Melbourne se ve finále schylovalo k souboji o post světové jedničky. Djokovič sice před turnajem byl až pátý, bylo ale jasné, že pokud bude i dál vyhrávat, bude žebříčkem stoupat. A to se nakonec také stalo. Srb vyhrál první set 6:4, druhý v tiebreaku 7:6 a to samé se událo také v setu třetím a rozhodujícím. Na Australian Open triumfoval už podesáté v kariéře.

  Po návratu do Austrálie to ale neměl jednoduché. Problémy s otcem, který pózoval při oslavách s ruskou vlajkou, všelijaké pokřiky nebo trable se stehnem. To všechno musel Djokovič při cestě za titulem brát v potaz.

  „Bude to znít jako klišé, ale musíte to vše přijmout. Něco takového se ale snadněji řekne, než udělá. Mám pocit, že se u mě věci hromadí z nějakého důvodu. Není to ideální, když se musíte s tím vším vypořádat, ale bohužel to je poslední roky součást mého života. Prostě se to snažím zvládnout a vyjít z toho silnější,“ řekl po troumfu Djokovič.

  Silnější z toho všeho vyšel. Faktem je, že v Melbourne natáhl šňůru na 27 vyhraných zápasů v řadě, čímž překonal na Australian Open rekord Andreho Agassiho z let 2000 až 2004. Jedno maximum překonal, to druhé vyrovnal. V současné době se bude s Rafaelem Nadalem dělit o první příčku v počtu vyhraných turnajů velké čtyřky.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.