Fotbal1 střela, 1 gól, titul s číslem 14. Liga mistrů se opět...

1 střela, 1 gól, titul s číslem 14. Liga mistrů se opět zbarvila do barev Realu Madrid

Byl to zápas, na který se těšil asi celý fotbalový svět. Už jen jeho název budí mezi fanoušky nebývalý zájem. Přesně to se ve finále Ligy mistrů také potvrdilo, utkání provázely nepokoje, vniknutí fandů bez lístku do ochozů, to hlavní dění se muselo časově posunout. Nakonec ale šlo tohle všechno stranou, finále vyhrál Real Madrid výsledkem 1:0.

Kdyby se někdo po finálové bitvě Ligy mistrů podíval na statistiky, řekl by úplně s klidným svědomím, že měl vyhrát Liverpool. Anglický celek snil o treblu, prvním od roku 2001. Už vyhrál FA Cup, Carabao Cup, teď si chtěl sáhnout posedmé také na „ušatou trofej“. To se ale podle představ nepovedlo.

Liverpool sice vystřelil celkem 23krát, z čehož hned devět pokusů mířilo mezi tři tyče Realu, byl to ale gólman Thibaut Courtois, který sebral show pro sebe. Belgický strážce svatyně klubu z hlavního města Španělska chytal, co se dalo. Trýznil zejména útočníka Mohameda Salaha, který pálil o sto šest.

Courtoise nedokázal překonat nikdo, Alisson na straně druhé ale jednou kapituloval. A to bylo pro celý chod zápasu naprosto klíčové. Benzemův gól z prvního poločasu nebyl pro ofsajd uznán, Vinícius Júnior a jeho zužitkování rychlé přihrávky Valverdeho z 59. minuty už ale ano. Více už se toho nestalo.

„Potřeboval jsem vyhrát finále pro svou kariéru, abych dodal respekt svému jménu. Jsem opravdu šťastný a hrdý na výkon celého týmu. Porazili jsme nejlepší kluby na světě. Hráči City a Liverpoolu v tomhle ročníku byli neuvěřitelní. Liverpool odehrál skvělý zápas, ale my měli jednu šanci a dali gól,“ řekl Courtois.

Paříž, Chelsea, City, teď Liverpool

Ač tomu možná nechcete věřit, Real Madrid dokázal vyhrát osmé finále Ligy mistrů v řadě. To letošní bude mít ještě sladší příchuť díky tomu, že španělský celek přešel postupně přes silné Paris Saint-Germain, Chelsea, Manchester City a teď také Liverpool. A to v základní skupině prohrál třeba s Tiraspolem.

Real může slavit zisk doublu, druhou trofej v sezoně přidává k mistrovskému titulu. Dějiny přepsal včerejším triumfem také kouč Carlo Ancelotti, který jako první trenér v historii dokázal vyhrát čtyři trofeje. Dvě s AC Milánem, dvě s Realem Madrid.

„Nemohu tomu uvěřit. Byl to těžký zápas, v prvním poločase jsme trpěli, ale myslím, že jsme tuhle soutěž vyhráli zaslouženě. Madrid je fantastický klub i tým s velkou kvalitou a silným charakterem,“ nechal se slyšet zkušený italský lodivod. Jeho tým prožil báječnou sezonu zakončenou tím nejlepším možným způsobem.

  • Liverpool vs. Real Madrid 0:1 (0:0). Gól: 59. Vinícius Júnior. 

Nejčtenější tento týden

Zraněný Chmelař chybí v nominaci na Švédské hry

Česká hokejová reprezentace musí krátce po oznámení nominace na Švédské hry řešit první vynucenou změnu. Z kádru kvůli zranění vypadl útočník Jaroslav Chmelař, kterého na soupisce nahradí Kristian Reichel z Mannheimu.

Miami odhalilo slabinu McLarenu. Lando Norris přišel o vítězství kvůli strategii

Lando Norris měl Velkou cenu Miami pevně ve svých rukou, ale rozhodující moment při zastávkách v boxech ho připravil o triumf. Britský jezdec tak místo oslav odjíždí s pocitem promarněné šance, která byla až bolestně blízko.

Jannik Sinner jasně dominuje. V Madridu smetl Zvereva a píše vlastní kapitolu tenisových dějin

Italský tenista Jannik Sinner předvedl ve finále madridského Masters výkon, který budí respekt i obavy soupeřů. Alexandera Zvereva porazil za necelou hodinu a připsal si pátý titul Masters 1000 v řadě. Dominance, jaká se na okruhu ATP nevidí často.

Mladičká senzace. Antonelli vyhrál potřetí v řadě a vede šampionát F1

Devatenáctiletý Kimi Antonelli dál pokračuje ve svém rychlém vzestupu ve formuli 1. V Miami vyhrál třetí závod za sebou a upevnil vedení v šampionátu. Ital z Mercedesu má po čtyřech závodech náskok 20 bodů. Je zároveň nejmladším lídrem průběžného pořadí v historii.

Valentová finále v Saint-Malo nezvládla

Tereza Valentová měla ve finále turnaje WTA 125 v Saint-Malo dobře rozehraný zápas, titul ale nezískala. Devatenáctiletá Češka podlehla Japonce Moyuka Uchijima 7:6, 3:6, 1:6 a první letošní finále neproměnila.

Pražský maraton ovládli Tsegu a Jelim, české tituly mají Havlena a Brtníčková

Pražský maraton nabídl rychlé časy, silné příběhy i české obhajoby. Mezi muži zvítězil Etiopan Berehanu Wendemu Tsegu, který se přiblížil rekordu závodu. Ženský závod při své premiéře na maratonské trati vyhrála Keňanka Milicent Jelim. České tituly získali Yann Havlena a překvapivě Michaela Brtníčková.

Vladař s Flyers nestačil na Carolinu v úvodu druhého kola

Philadelphia vstoupila do druhého kola play off NHL porážkou. Carolina doma zvítězila 3:0 a ujala se vedení v sérii. Český brankář Daniel Vladař si připsal dvacet zákroků, ale Flyers doplatili na špatný začátek. Hlavní postavou zápasu se stal Logan Stankoven, který dal dva góly.

Kanada letos vynechá Spenglerův pohár po více než 40 letech

Tradiční vánoční turnaj v Davosu přijde o jednu ze svých největších značek. Kanada se letos Spenglerova poháru nezúčastní poprvé od roku 1984. Důvodem je konec dlouhodobé dohody mezi kanadským svazem a pořadateli, kteří nový kontrakt nestihli uzavřít včas.

Vendula Valdmannová dál vítězí. Po singlu slaví v Gruzii i deblový titul

Osmnáctiletá Vendula Valdmannová potvrzuje výbornou formu. Po nedávném triumfu ve dvouhře na turnaji ITF W50 v Roehamptonu přidala další trofej, tentokrát ve čtyřhře na podniku ITF W75 v gruzínské Lopotě, kde zvítězila po boku Polky Martyny Kubka.

Kladno představilo první posilu pro novou sezonu

Rytíři začali odhalovat nové tváře pro další extraligový ročník. První posilou se stal útočník Filip Přikryl, který přichází z Českých Budějovic. Pětadvacetiletý forvard má za sebou výrazné období v Motoru a na Kladně chce udělat další krok.

Zemřel Alex Zanardi, legenda motorsportu a paralympijský šampion

Sportovní svět zasáhla smutná zpráva. Ve věku 59 let zemřel bývalý pilot formule 1 Alex Zanardi. Ital patřil k největším bojovníkům moderního sportu. Po těžké nehodě přišel o obě nohy, přesto se vrátil k závodění a později získal čtyři zlaté paralympijské medaile v paracyklistice.

Buffalo a Vegas slaví postup, Tampa si vynutila sedmý zápas

Play off NHL poznalo další dva postupující. Buffalo vyřadilo Boston po výhře 4:1, u které nechyběl gól Davida Pastrňáka po přihrávce Pavla Zachy. Vegas zvládlo šestý duel v Utahu jasně 5:1 a jde dál i s Tomášem Hertlem. Tampa Bay naopak přežila v Montrealu, kde rozhodla až v prodloužení a vynutila si sedmý zápas.

Čeští mladíci ztratili semifinále se Švédskem v prodloužení

Česká osmnáctka sahala na mistrovství světa po finále. V Trenčíně vedla nad Švédskem 3:1, jenže soupeř ve třetí třetině srovnal a v prodloužení rozhodl kapitán Bosse Meijer. Tým trenéra Jana Tomajka tak čeká zápas o bronz proti Lotyšsku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama