25.2 C
    Pátek 26. července 2024

Zahozená penalta stála Neapol postup. Giroud zaváhání napravil, AC jde dál

Na stadionu Diega Armanda Maradony byly v rámci odvetného utkání čtvrtfinále Ligy mistrů k vidění dvě chycené penalty a dramatický závěr. Giroud dal Milánu vedení těsně před pauzou, Osimhen vyrovnával na 1:1 až v 90+3. minutě. Deset minut předtím ale Neapol zahodila penaltu. Podobně jako AC v první půli.

Fotbalistům AC Milán se povedlo na San Siru porazit Neapol v prvním utkání poměrem 1:0 a lépe vstoupili i do zápasu na svatostánku modrobílých. Už ve 22. minutě dostali Rossoneri lákavou nabídku v podobě navýšení celkového vedení, na zlatém podnose ji přinesl Mario Rui, jenž nebezpečně fauloval ve vápně.

Avšak míč si na puntík postavil Olivier Giroud a stanul tváří v tvář golmanu Neapole Alexu Meretovi. Francouzsko-italský duel mistru světa z roku 2018 vůbec nevyšel, Meret jej totiž parádně vychytal. Giroud však svou nedobře zahranou penaltu ještě před poločasovou přestávkou napravil.

Na levé straně hrací plochy rozjeli Rossoneri ve 43. minutě brejkovou akci. Vedl ji Rafael Leao. Portugalec se dokázal zbavit tří domácích napadajících hráčů a z levé strany šestnáctky vyslal rychlý pas do středu vápna. Tam doběhl právě Olivier Giroud a dal Milánu vedení 1:0, celkově už tedy 2:0.

Dramatický závěr

Neapol měla jasnou převahu. Ať už šlo o střely, držení míče, přihrávky či nebezpečné akce. Z její aktivity, kterou ale za osmdesát minut nebyla schopna proměnit v gól, vyvstala v 82. minutě obrovská příležitost v podobě pokutového kopu. Fikayo Tomori zahrál rukou.

Exekuce penalty a možnost vyrovnání na 1:1 padla na gruzínského záložníka Khvichau Kvaratskheliu. Dvaadvacetileté levé křídlo koukalo po celou dobu kopu na balon a když vystřelilo, nestačilo se divit. Mike Maignan v brance AC totiž balon vyrazil, Neapol tak stále ztrácela dvě trefy.

Na obrat už moc času nezbývalo. Čas letěl pro Neapol téměř rychlostí světla, malý záblesk naděje vykřesal ještě v 90+3. minutě forvard domácích Victor Osimhen. Nigérijec byl nejprůbojnější v šestnáctce Milánu a hlavou vyrovnal na 1:1. Druhý gól už ale ve čtyřminutovém nastavení domácí nestihli, AC neporazili ani napotřetí, a proto se svou poutí v LM loučí ve čtvrtfinále.

Rossoneri si naopak mohou střihnout v semifinále další derby, tentokrát dokonce to milánské. Inter totiž v prvním zápase porazil Benficu 2:0.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.