16.3 C
    Sobota 27. července 2024

Z nebe do pekla. Euforii lvíčat vystřídala prohra s Izraelem, Češi končí

Lvíčata na Euru končí. Po nadějné výhře 2:1 nad Německem přišla bolestná a nečekaná prohra s Izraelem, Češi padli 0:1 gólem z 82. minuty. „Je to obrovské zklamání, druhý poločas byl z naší strany tragický,“ popisoval výkon lvíčat bek Adam Gabriel.

Český výběr U21 vstoupil do turnaje prohrou s Anglií. Proti favorizovaným Němcům ale předvedla lvíčata bojovný výkon, který korunovala nesmírně cennou výhrou 2:1. Ve třetím zápase s Izraelem jim tak stačilo uhrát jediný bod. Ani na ten však svěřenci kouče Suchopárka nedosáhli a s mítinkem se loučí.

Už v 11. minutě musel ze zdravotních důvodů střídat Martin Vitík. Rány Pecha z prvního poločasu a Fily z půle druhé v síti neskončily, ani pokus Daňka v 74. minutě branku neznamenal. A tak se prosadili soupeři České republiky. O vítězný gól se v podání Izraele postaral Omri Gandelman.

Prokaučoval jsem to, říkal po prohře trenér

Velmi kritický byl vzhledem ke své osobě po zápase hlavní trenér Jan Suchopárek: „Z mého pohledu jsem ten zápas asi prokaučoval. Snažil jsem se pošetřit hráče, které bychom potřebovali pro další utkání. To se nepovedlo,“ hodnotil lodivod.

„Turnaj celkově hodnotím jako neúspěšný. Postup ze skupiny byl na dosah. V prvním zápase s Anglií jsme odehráli nadstandardně kvalitní první poločas, kdy jsme překvapili soupeře i veřejnost, že jsme schopni hrát dynamicky, přesně a kvalitně,“ popisoval trenér.

„Měli jsme šanci postoupit, což kdyby se povedlo, tak bychom hráli čtvrtfinále proti domácím, ale neměli bychom k dispozici některé hráče. I z toho důvodu jsme to udělali tímto způsobem. Je to moje rozhodnutí, moje zodpovědnost a beru to na sebe. Izraeli gratuluji k postupu,“ dodal Suchopárek.

Slova hledal jen velmi těžko po utkání Adam Gabriel: „Je to obrovské zklamání hlavně kvůli předvedené hře, protože si myslím, že druhý poločas byl z naší strany tragický. Obecně jsme tu druhé poločasy neměli dobré,“ komentoval mladý talent prezentaci lvíčat.

Obránce Tomáš Vlček měl jasno: „Jsme z toho všichni zničení. Je to zklamání, ale takový fotbal někdy prostě je. Někdy je krásný, třeba jako proti Německu, a někdy ošklivý. Bohužel,“ uvedl stoper prvoligových Pardubic.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.