Více
  26.6 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Velký malér cyklistické star. Opilý Sagan porušil zákaz vycházení a napadl policistu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Peter Sagan bude na listopad letošního roku vzpomínat hned z několika důvodů. Nejprve oznámil změnu týmu pro příští sezonu, pak ovládl v Dubaji kritérium, teď ale spatřila světlo světa o něco nepříjemnější zpráva. Opilý cyklista měl v dubnu v Monaku porušit zákaz vycházení a napadnout policistu.

  Posledních několik let se z pohledu Petera Sagana nese v duchu úspěchů. Vítězství na mistrovství světa, Světových pohárech, zelený trikot z Tour de France jako by mu už přirostl k tělu. Od příští sezony se ale bude muset snažit ještě víc. Jeho nový tým totiž nefiguruje na listině World Tour.

  O tom už se toho ale psalo až, až. Teď je Sagan středem dění kvůli jiné věci. Na povrch se dostala kauza kolem porušení zákazu vycházení a napadení policisty, ve které figuroval slovenský cyklista spolu se svým bratrem. Vše se mělo odehrát v dubnu v Monaku.

  „Sagan i jeho bratr byli pod vlivem alkoholu a porušili zákaz vycházení, který v Monaku platil v rámci protipandemických opatření. Došlo ke konfliktu, při němž měl Peter Sagan zranit jednoho z policistů na ruce,“ informuje web Var-Matin.

  Zadržení, pobyt v cele a pokuta

  Jak to celé bylo? Opilý Sagan a jeho bratr, také cyklista a dokonce čtyřnásobný mistr slovenského Národního šampionátu, se procházeli po ulicích Monaka, když je zastavila policejní hlídka. Tehdy ve městě platil kvůli restrikcím spojeným s covidem zákaz vycházení. Policie tak zasáhnout musela.

  Do vlastních rukou ale vzal všechno Sagan, jednoho z policistů napadl a ten pak dokonce musel být dva dny na neschopence. Za vším prý stála Slovákova obava z toho, že ho budou chtít policisté odvézt do očkovacího centra, kde by mu byla vpíchnuta vakcína proti jeho vůli.

  Verdikt zní pokuta 5 tisíc eur, tedy asi 130 tisíc korun. Sagan sledoval soudní proces z Argentiny, kde v současné době trénuje, stihl ale také poslat jasný vzkaz.

  „Byla to ošklivá zkušenost, která mě přinutila hluboce se zamyslet a vzít si z toho ponaučení. Tento incident mě nesmírně mrzí a už se to nikdy nebude opakovat,“ ujistil Sagan.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ