Více
  1.8 C
  Czech
  Úterý, 30 listopadu, 2021

  Velký malér cyklistické star. Opilý Sagan porušil zákaz vycházení a napadl policistu

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Peter Sagan bude na listopad letošního roku vzpomínat hned z několika důvodů. Nejprve oznámil změnu týmu pro příští sezonu, pak ovládl v Dubaji kritérium, teď ale spatřila světlo světa o něco nepříjemnější zpráva. Opilý cyklista měl v dubnu v Monaku porušit zákaz vycházení a napadnout policistu.

  Posledních několik let se z pohledu Petera Sagana nese v duchu úspěchů. Vítězství na mistrovství světa, Světových pohárech, zelený trikot z Tour de France jako by mu už přirostl k tělu. Od příští sezony se ale bude muset snažit ještě víc. Jeho nový tým totiž nefiguruje na listině World Tour.

  O tom už se toho ale psalo až, až. Teď je Sagan středem dění kvůli jiné věci. Na povrch se dostala kauza kolem porušení zákazu vycházení a napadení policisty, ve které figuroval slovenský cyklista spolu se svým bratrem. Vše se mělo odehrát v dubnu v Monaku.

  „Sagan i jeho bratr byli pod vlivem alkoholu a porušili zákaz vycházení, který v Monaku platil v rámci protipandemických opatření. Došlo ke konfliktu, při němž měl Peter Sagan zranit jednoho z policistů na ruce,“ informuje web Var-Matin.

  Zadržení, pobyt v cele a pokuta

  Jak to celé bylo? Opilý Sagan a jeho bratr, také cyklista a dokonce čtyřnásobný mistr slovenského Národního šampionátu, se procházeli po ulicích Monaka, když je zastavila policejní hlídka. Tehdy ve městě platil kvůli restrikcím spojeným s covidem zákaz vycházení. Policie tak zasáhnout musela.

  Do vlastních rukou ale vzal všechno Sagan, jednoho z policistů napadl a ten pak dokonce musel být dva dny na neschopence. Za vším prý stála Slovákova obava z toho, že ho budou chtít policisté odvézt do očkovacího centra, kde by mu byla vpíchnuta vakcína proti jeho vůli.

  Verdikt zní pokuta 5 tisíc eur, tedy asi 130 tisíc korun. Sagan sledoval soudní proces z Argentiny, kde v současné době trénuje, stihl ale také poslat jasný vzkaz.

  „Byla to ošklivá zkušenost, která mě přinutila hluboce se zamyslet a vzít si z toho ponaučení. Tento incident mě nesmírně mrzí a už se to nikdy nebude opakovat,“ ujistil Sagan.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Petr Vakoč

  Cyklista Vakoč ukončil kariéru. Jezdil na Tour, vyhrál boj o život, teď se v Itálii rozloučil

  Česká cyklistika včera přišla o jedno velké jméno. Petr Vakoč, vynikající „klasikář“, mistr České republiky, vítěz několika prestižních závodů a bojovník, se rozhodl seknout s profesionální dráhou. Rozlučka se konala v Itálii, kde si Vakoč dojel v Giro Veneto pro 50. nejlepší umístění.
  MS v cyklistice

  Alaphilippe pojede v duhovém i příští rok. Na MS obhájil titul, Štybar skončil sedmý

  Letošní mistrovství světa v silniční cyklistice je u konce. Šampionát završili v neděli odpoledne jezdci z kategorie mužů. Největší radost a úsměv na tvářích je patrný u Francouzů, závod totiž opanoval stejně jako vloni Julian Alaphilippe. O úžasný výsledek a postaral i celkově sedmý Zdeněk Štybar.
  Wout van Aert

  Dějiny cyklistiky čeká přepis. Pojede se do Afriky, za čtyři roky zamíří MS do Rwandy

  Mistrovství světa v Belgii ještě ani neskončilo, Mezinárodní cyklistická unie už má ale jasno o tom, kde se bude šampionát konat v příštích letech. Cyklistická smetánka zamíří v roce 2025 do Rwandy. MS na africkém kontinentu? To tady ještě nikdy předtím nebylo. Půjde tak o přepis historie.
  Jolanda Neffová

  Zlatá olympijská medaile má podezřelou skvrnu. Dejte mi novou, žadoní šampionka

  Olympijská vítězka v závodech horských kol Jolanda Neffová ze Švýcarska řeší problém s medailí, na které se objevila záhadná skvrna. A asi vás nepřekvapí, že jí „nedokonalá placka“ úplně nevoní. Proto žádá, aby dostala novou.
  Fabio Jakobsen

  Lepší dárek si Jacobsen nemohl přát. Na Vueltě ovládl sprint, teď s kolegy míří do hor

  Už jen 5 etap zbývá do konce letošního ročníku cyklistické Vuelty. Závodu, který se tradičně jezdí na Pyrenejském poloostrově, zatím vévodí Nor Eiking, kterého stráží český jezdec Hirt. Ve včerejším klání ale zvítězil Nizozemec Jakobsen. Tím nejlepším možným způsobem tak oslavil své 25. narozeniny.
  Ondřej Cink

  Bronz byl blízko. Cink jel za úspěchem, na MS skončil v short tracku čtvrtý

  Na mistrovství světa horských kol patří mezi ty největší medailové naděje České republiky. A to Ondřej Cink potvrdil hned na úvod během klání v short tracku. Cyklistka už, už sahal po pozici na bedně, ta mu ale nakonec o jedno místo utekla. I tak je čtvrté místo parádním výsledkem.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama