Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Tajný trumf českých softbalistů na MS na Zélandu. Pálky s novou technologií

  Je to nejdůležitější nástroj v pálkovacím sportu. A čeští softbalisté také v tomto nechtějí být pozadu, navíc dostali exkluzivní možnost – ještě před začátkem mistrovství světa na Novém Zélandu měli možnost vyzkoušet zcela nové pálky značky Easton. Jedná se o legendární produkt s názvem Synergy, který dostal novou verzi. „Zázračně se nám to povedlo vyjednat s naším obchodním zástupcem Rawlings a Easton pro Evropu. Češi si mohli jako jedni z mála tuto technologii osahat s předstihem,“ prohlásil Daniel Vavruša, který dlouhodobě prodává vybavení pro pálkovací sporty.

  Baseball to má jednoduché – jeho pálky jsou ze dřeva. To softbalové náčiní se kromě hliníku vyrábí také z kompozitních materiálů. Musí totiž odrazit ve velké rychlosti těžší a větší míč. „Jenže softbal má nevýhodu v tom, že velké americké firmy nedělají pálky vyloženě pro mužskou verzi. Softbalové pálky se vytvářejí hlavně pro ženy nebo slowpitch, který je v některých zemích více rozšířený,“ prohlásil Vavruša, podle kterého se tak často softbalové pálky ničily. „Fyzikálně totiž nevydržely odrážet ve velké rychlosti ten těžký žlutý míč.“

  A tak po několika letech firma Easton přišla konečně s odolnou pálkou pro mužský fastpitchový softbal. Navázala na model Synergy, který před několika lety nadchl hráče tím, jak je pevný a skvěle odráží. „Obecně je nedůvěra k novým technologiím, protože se nové modely několik let po sobě nepovedly. Ale s těmito pálkami je opravdu spokojenost. Jsou tvrdší a mají dobrý odraz. Myslím, že to bude mít komerční úspěch,“prohlásil o ně Jaroslav Korčák, trenér českého týmu. Ten měl unikátní možnost nové pálky otestovat před mistrovství světa. A to jako jeden z mála týmů.

  „Přijde mi skvěle vyvážená, hezky se s ní švihá. V míře odrazu jsou možná lepší starší pálky. Ještě ale uvidíme,“ dodal Marek Malý, elitní nadhazovač a pálkař. Český tým si nové Synergy vzal s sebou na mistrovství světa. A údajně už s ní hráči odpálili dva homeruny v přípravných duelech. „Právě na Novém Zélandu se pálky budou oficiálně prezentovat. Jsem rád, že čeští softbalisté jí mohli vyzkoušet mnohem dříve. Myslím, že o ní bude velký zájem. Nové technologie budou ale ještě více patrné, až se pálky trochu více ohrají,“ tvrdil Daniel Vavruša z firmy TOV Productions.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.