Více
  26.6 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Ta měla oči. Český obránce Filip Hronek vykouzlil v NHL fantastickou přihrávku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Uplynulou noc v NHL okořenili čeští hráči perfektními momenty. U Filipa Hronka se chce říct až téměř neuvěřitelnými momenty. Český obránce v dresu Detroitu posílal dlouhý pas o mantinel, čímž kuriózně nachytal gólmana Devils a týmovému kolegovi Filipa Hronka Larkinovi nedělalo sebemenší problém zavěsit. Za Chicago znovu skóroval Dominik Kubalík.

  Slavnou zámořskou hokejovou NHL trápí potíže s covidem. Mnoho zápasů se odkládá, hráči jsou v karanténě, kluby řeší spousty problémů s administrativou. Nicméně tam, kde se hraje, to opravdu stojí za to! Tak například českou stopu tvoří v dresu Red Wings obránce Filip Hronek. Jemu se podařilo v posledním zápase s Devils nachystat spektakulární přihrávku na gól.

  Hronek získal kotouč ve vlastním obranném pásmu, nahodil jej na zadní mantinel, a tím tak vylákal brankáře New Jersey ze své svatyně. Filip ale velmi dobře věděl, kam má puk nasměřovat. Na modré čáře si totiž všiml spoluhráče Larkina. A ten, i díky šťastnému odrazu od mantinelu, zvládl puk poslat do sítě. Detroit nakonec vyhrál nad Devils 5:2.

  Podobnou parádu předvedl v nedávném utkání Lightning český útočník Ondřej Palát, který z velice podobného místa přihrával kolegovi z první formace Braydenu Pointovi. Na rozdíl od Hronka ale kotouč neposílal na zadní mantinel, směřoval jej přímo na čepel Pointovi hokejky. A elitní střelec dvojnásobných šampionů se nerozpakoval a bekhendovou kličkou tehdy rozhodl celý duel.

  Kubalík pošesté, Kubalík za bod

  Ex-plzeňský šikula Dominik Kubalík znovu našel střeleckou slinu a zvládl se prosadil v dresu Chicaga v nočním duelu s Dallasem. Letos v sezoně pošesté. Jeho branka navíc byla velice důležitá, neboť celou bitvu poslala do prodloužení, které týmu od čtyř velikých jezer zajistilo alespoň bod.

  Do konce třetí třetiny zbývalo osm minut, když posílal Kubalík krásnou a precizní tečí souboj Stars s Blackhawks do času nad rámec základní hrací doby. Zápas však nakonec rozhodla ikona Dallasu John Klingberg, čímž Chicagu zkazila slibně rozjetý obrat skóre z 1:3 na 4:3.

  Jak již bylo avizováno, ostatní kluby s českými zástupci se potýkají s covidovými problémy. Mimo jiné nehrají ani medvědi z Bostonu, v uplynulém týdnu jim byl odložen jak duel s Ottawou, tak i atraktivní bitva s Montrealem.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ