Více
  10.5 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Startoval na divokou kartu a dokráčel k titulu. Van Rijthoven ohromil tenisový svět

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Druhý start na turnaji ATP, první trofej v kariéře. Nizozemec Tim Van Rijthoven zažil na domácí půdě životní týden, když v Hertogenboschi dostal od organizátorů divokou kartu, a nakonec si dokráčel až pro turnajový titul. Ve finále přejel světovou dvojku Daniila Medveděva.    

  Příběh, na který se bude ještě dlouho vzpomínat. Pětadvacetiletý Tim van Rijthoven si teprve podruhé v kariéře zahrál na okruhu ATP, před šesti lety debutoval ve Winston Salemu, kde prošel kvalifikací a v prvním kole vypadl s Jiřím Veselým.

  Tentokrát startoval v rodném zemi na divokou kartu a této příležitosti využil opravdu na maximum. Zároveň se potvrdilo, že na travnatých dvorcích není o překvapivé výsledky nouze, a i hráč ze třetí světové stovky může dojít až k titulu.

  Ani v jednom z pěti zápasů, které v Hertogenboschi odehrál, nebyl v roli favorita. V prvním kole vyřadil Australana Ebdena, ve druhém si připsal do té doby životní skalp, když přehrál světovou čtrnáctku Taylora Fritze.  

  Nečekaný průběh finále

  Pohádková jízda nekončila. Ve čtvrtfinále si poradil s Hugo Gastonem, následně si připsal první výhru nad hráčem z TOP 10, protože recept našel i na Felixe Augura-Aliassimeho.

  Postupně se dostal do takové formy, že ve finále naprosto jednoznačně přehrál turnajovou jedničku a světovou dvojku Daniila Medveděva. Za celé utkání mu povolil jenom pět her a po setech 6:4 a 6:1 pozvedl nad hlavu trofej pro vítěze.

  „Prožil jsem týden snů. Chtěl bych všem poděkovat, že mi vytvořili skvělou atmosféru,“ pronesl po turnaji. „Pamatuji si tě z juniorů, máš ohromný talent a potřebuješ více takových zápasů. Rád bych ti pogratuloval, tohle je ohromný úspěch,“ dodal Medveděv.

  V novém vydání žebříčku ATP se Nizozemec přesune do druhé světové stovky, z Daniila Medveděva se znovu stane světová jednička.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS