Více
  2.4 C
  Czech
  Úterý, 30 listopadu, 2021

  Skvělý úspěch pro badmintonistu Loudu. Ovládl prestižní Czech Open v Brně

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Naprosto parádní zpráva pro český badminton! Jan Louda se stal vítězem kvalitně obsazeného turnaje LI-NING Czech Open, které se pořádalo v Brně. Ve finálovém duelu přehrál po boji 82. hráče světa Ng Tze Yonga z Malajsie. Poprvé v kariéře tak získal titul z turnaje International Series. „Je to obrovský úspěch. Tím, že je to na domácím půdě, tak si toho hodně vážím. Atmosféra a diváci mi hodně pomohli,“ prohlásil Louda po úspěchu na turnaji, kterého se zúčastnilo hodně asijských hráčů.

  Jednalo se o největší badmintonovou akci v Česku, které se zúčastnilo více než 300 hráčů ze 37 zemí světa. Jan Louda do LI-NING Czech Open vstupoval z pozice nenasazeného hráče a v prvním kole si poradil se Španělem Alvarem Vazquezem. Ve druhém narazil na Jiřího Krále a ve čtvrtfinále vyzval Fina Joakima Oldorffa, jednoho z nejlepších evropských juniorů. V semifinále na něj čekal Ind Siril Verma, osmý nasazený hráč. Jenže Louda ho z kurtu smetl výsledkem 21:9, 21:12. „Určitě to byl jeden z nejlepších letošních zápasů, navíc bylo trochu vidět, že byl Verma unavený,“ zrekapitulovala utkání česká jednička.

  Ve finále narazil na Ng Tze Yonga z Malajsie, se kterým Louda svedl obrovskou bitvu. Malajec ukazoval perfektní atletickou připravenost a postřeh. První set šel na jeho stranu, Louda se ale před hlučným brněnským publikem nevzdával, vyšel mu skvěle střed druhé sady, ve které utekl na 17:11 a dotáhl ho do úspěšného konce. Do třetí sady vstoupil o něco lépe soupeř českého hráče, za stavu 12:12 se ale začínalo prakticky od začátku. Závěr utkání přinesl krásné výměny a mečboly obou hráčů. Za stavu 26:25, po další parádní výměně, už mohl dvaadvacetiletý český hráč kleknout na kolena.

  „Ani už nevím, jak se mi to podařilo vítězně dotáhnout, některé výměny byly až bláznivé, odvracel jsem dva nebo tři mečboly. Snažil jsem se hru kontrolovat, zbytečně neriskovat. Na konci to byly úžasné emoce, jen jsem seděl a řval,“ prohlásil Louda, který se už v kariéře dokázal dostat do finále turnaje Iberdrola Spanish International. „Tohle je ale titul z domácí akce, kde bylo rovněž plno kvalitních hráčů. Mezi nimi například Asiaté, kteří teprve začínají na evropských turnajích a třeba za několik let mohou patřit ke světové špičce,“ dodal Louda. „Určitě to je jeden z mých největších úspěchů kariéry, možná ten největší.“

  Díky patří i kouči ze Španělska

  Badmintonista Louda tak potvrdil skvělou formu, kterou má v letošní sezoně. Dlouhodobě se připravuje v Plzni, kde se letos navíc otevřelo Národní badmintonové centru, kde funguje pod trenérem Josefem Rubášem. Badmintonový svaz také začal nově spolupracovat se španělským trenérem Oscarem Martínezem Salánem, který Loudu na LI-NING Czech Open koučoval. „Je to potvrzení toho, že jdeme správnou cestou. Několik našich hráčů na turnaji odehráli výsledky nad jejich standart v obrovské asijské konkurenci, projevila se dlouhodobá práce a nastavený systém. Moc si cením také toho, že jsme dokázali uspořádat v této covidové době tak náročný turnaj pro hráče z celého světa,“ hodnotil Petr Koukal předseda badmintonového svazu.

  Právě Koukal tento turnaj vyhrál před 12 lety. „Jsem moc rád, že Honza na mě navázal. Vidíme v něm velký potenciál a právě on může usilovat o účast na olympijských hrách v Paříži. V Brně si dokázal, že může porážet asijské hráče,“ dodal Koukal. V ženách se nejdál dostala z českých hráček Sabina Milová, která prohrála s malajskou hráčkou Siti Nurshuhaini, která se dostala do finále. A to po velmi dobrém výkony ve třech setech. Titul mezi ženami brala Indonésanka Putri Kusima Waedani.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Florbal ženy

  Porazily Švýcarky, přehrály i Polky. Českým florbalistkám se vstup do šampionátu vydařil

  Do světového šampionátu ve švédském univerzitním městě Uppsala vstoupily české florbalistky velmi dobře. Na úvod dokázaly přehrát silné Švýcarky a následně si poradily také s Polkami. V základní skupině je čeká ještě jedno utkání.
  Mark Williams

  Vůbec jsem nevěděl, která bije. Mistr světa řeší ostudu, během zápasu si zdříml

  Hanba, trapas, ostuda. Takhle nějak píší na Ostrovech o zápase Marka Williamse, trojnásobného mistra světa ve snookeru. Ten prodělal v minulých měsících covid, ze kterého se stále ne a ne vzpamatovat. Legendární borec usnul přímo během zápasu, který nakonec ke své smůle i prohrál.
  Tom Daley

  Zlatý olympionik vydává svoji kolekci pleteného oblečení. Každý si ji však musí uplést sám

  Zlatý olympionik Tom Daley, který se proslavil díky pletení na olympijských hrách v Tokiu posílá na trh svoji kolekci pleteného oblečení. Těšit se můžete na čepice, vesty, deky, vánočních punčochy a dokonce i vycpaného plameňáka. Vše má však jeden malý háček, věci si musí každý uplést sám.
  Kevin Sinfield

  Krásné gesto někdejšího ragbisty Anglie. Během 24 hodin uběhl 163 kilometrů pro charitu

  O kráse sportu by se dalo mluvit v souvislosti v počinem, který měl na svědomí bývalý anglický ragbista Kevin Sinfield. Jeho někdejší týmový kolega trpí nemocí motorického neuronu a potřebuje zaplatit drahou léčbu. Stejně jako řada dalších. Ragbista se tak rozhodl, že vše vezme do svých rukou. Nebo spíš nohou. Díky charitativním běhům už dokázal vybrat přes 4 miliony liber.
  Tom Williams

  Od velkého ragbyového skandálu uteklo 12 let. Výhru měla zajistit umělá krev

  V první polovině dubna roku 2009 se konalo čtvrtfinále Heineken Cupu mezi Harlequins a výběrem Leinster. Zbývalo 5 minut do konce zápasu, když mladý ragbista odcházel na lavičku s krví na obličeji. To, že byla krev umělá a měla týmu zajistit pouze zdržení času, v tu chvíli nikdo nevěděl.
  Usain Bolt

  Dieta podle Usaina Bolta. Během olympiády spořádal přes 1 000 kuřecích nugetek

  Nejslavnější běžec všech dob Usain Bolt, držitel několika světových rekordů. Jamajský fenomén ukončil svoji kariéru v roce 2017 na světovém šampionátu v Londýně, dnešní zajímavost se však netýká tratě, ale jídla. Bolt na Olympijských hrách v roce 2008 v Pekingu dokázal sníst přes 100 kuřecích nugetek za den.
  Reklama
  Reklama
  Reklama