Více
  10.5 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Skvělá strategie chladnokrevné ženy. Verstappen vylétl z 10. příčky a titulu je zase blíž

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Takhle jezdí mistr světa. Nebo to někdo dokáže zpochybnit? Současný svět formule 1 má jasného vládce. Max Verstappen ovládl další závod, letos už osmý. Tentokrát se k němu prokousal až z desáté příčky na startu. Po triumfu v Maďarsku míří za obhajobou titulu.

  Jezdci Red Bullu nevyšla kvalifikace, a tak šel do závodu až z desáté příčky. Kvůli poškozené součástce v poslední části kvalifikace nezajel ani jedno konkurenceschopné kolo.

  Tým Nizozemce předvedl brilantní manévr, kdy závodníkovi vyměnil celou pohonnou jednotku místo opravy dílčí části. A protože se motor může měnit beztrestně třikrát v sezoně, vyhl se posunu na startovním roštu.

  Mnozí konkurenti si dělali zálusk na vítězství a také umazání náskoku Verstappena na čele průběžného pořadí. Jenže opak byl pravdou. Max se postupně prokousával startovním polem vpřed. Ve 41. kole se vrátil na trať z boxů jako třetí, ale před ním byli už jen jezdci, které zastávka teprve čekala.

  Zádrhel přišel záhy, kdy Verstappen ztratil vedoucí příčku, když dostal hodiny. V 51. kole už byl znovu první a druhého Lewise Hamiltona za sebou nechal o osm vteřin. Třetí dojel George Russel, jenž premiérově startoval z pole position.

  „Na začátku jsem především doufal, že se aspoň přiblížím k pódiu. Ale zvolili jsme velmi dobrou strategii, rychle jsme reagovali na změny a do boxů jsme zajeli vždy ve správný čas. Takže nás nerozhodila ani ta otočka,“ zhodnotil vítěz.

  Za dobře zvolenou strategii děkoval Verstappen Hannah Schmitzové. „V boji o titul je mimořádně důležité věřit lidem na boxovém zídce,“ potvrdil po závodě Nizozemec.

  „Ne vždy všechno dobře dopadne, ale chyb nesmí být mnoho. A my máme v týmu spoustu šikovných mužů a žen. Je až neuvěřitelné, jak chladnokrevná dnes byla Hannah, naše stratéžka. Je fakt skvělá. Bylo to hlavně o pneumatikách. Náš vůz je obecně rychlý, jenže to i vůz Ferrari. Oni ale udělali chybu s nasazením tvrdých pneumatik,“ poznamenal.

  Max Verstappen rozšířil své bodové konto na 258 bodů a navýšil náskok na druhého Charlese Leclerca z Ferrari na 80 bodů. Právě Ferrari se v poslední době nedaří. V Maďarsku sice Leclerc chvíli i vedl, ale chybně zvolená strategie ho nakonec odsunula až na šestou příčku. Druhý pilot týmu Carlos Sainz byl čtvrtý.

  Seriál závodů formule 1 nyní čeká tradiční letní pauza. Ta skončí na konci srpna v Belgii.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS