Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Show na World Cupu. Whitlock těsně přišel o devítku, Price předvádí luxusní závěry

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Šipkařský World Cup je v plném proudu, po sobotním programu jsou již známy dvojice pro čtvrtfinále. Fantastickými šipkami se prezentuje Wales, Austrálie i Anglie, pozadu nezůstává ani Nizozemsko a Skotsko. Diváci se baví i minelami hráčů, například De Sousa dokázal zcela ojediněle přehodit své skóre.

  Frankfurt se stává centrem evropského sportovního dění. Během sezony hostí zápasy fotbalové Evropské ligy, před dvěma týdny přivítal MMA turnaj Oktagon 33, v pondělí 13. 6. finále šipkařské Premier League a nyní se v tomto německém velkoměstě hraje šipkařský World Cup. A ten baví.

  Česko sice svou bitvu s Anglií nezvládlo, ale oko českého šipkařského nadšence si i tak přijde na své. Podnik totiž nabízí úchvatnou show. Hned v pátek se Australanům Whitlockovi s Hetou málem podařilo zavřít na devět šipek. Oba vstoupili do legu maximálním náhozem, Simon Whitlock pak hodil i sedmou a osmou perfektní šipku, tu klíčovou, tedy devátou, pak ale na doublu 18 o kousek minul.

  Sobotní program odstartovalo sebevědomé Nizozemsko, které přešlo přes Iry, pak následovala bitva gigantů. V rámci bitvy Wales – Rakousko se na pódium postavili Gerwyn Price a Mensur Suljović. Velšský „Iceman“ se prezentoval neuvěřitelnými checkouty, zápas otevřel zavřením 156, následovalo 149 a souboj s Mensurem zakončil neskutečnými 142 body. Wales pak přes Rakušany postoupil.

  De Sousa znovu chyboval v počtech

  Svou signifikantní hrou okořenil sobotní večerní session miláček publika Portugalec José De Sousa. Nejprve přetlačil v napínavé bitvě Petera Wrighta, čímž poslal klání mezi Skotskem a Portugalskem do rozhodující čtyřhry, následně popletl počítání a naprosto neuvěřitelně přehodil skóre.

  V prvním legu zbývalo výběru z Pyrenejského poloostrova 181 bodů na terči. „The Special One“ přišel, odhodil první dvě šipky do trojnásobku dvacítky a v ten moment mu zbývalo 61. Všichni hráči na světě poté odhazují šipku na různá lichá čísla, aby si připravili double, ale showman De Sousa zapíchl hrot šipky bezmyšlenkovitě do nejvyššího pole na terči, a tak skóre 181 přehodil…

  Skotští hráči Wright s Hendersonem dokázali tuto nepochopitelnou minelu potrestat a strhli na svou stranu první leg, posléze i celý zápas. Do čtvrtfinále se Portugalci letos nepodívají, naopak obhájci titulu pokračují dále.

  V neděli 19. 6. začalo kolem 13:00 čtvrtfinále.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS