Více
  18.8 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Sezona snů dostala nový rozměr. Zelené sako pro vítěze Masters oblékl Scottie Scheffler

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Až neuvěřitelně dokonalá je letošní sezona z pohledu golfisty Scottieho Schefflera. Borec, který před přelomem kalendářního roku na okruhu PGA nic nevyhrál, se stal novou světovou jedničkou a má formu jako hrom. Tu si s sebou přivezl také na slavné Masters, kde dokázal poprvé ve své kariéře triumfovat.

  Už 86. ročník legendárního turnaje Masters mají za sebou elitní světoví golfisté. A jako obvykle se bylo na co dívat. Příběhů sepsal podnik v Augustě nespočet, počínaje návratem jednoho z nejlepších hráčů planety Tigera Woodse a konče premiérovým titulem nové světové jedničky Scottieho Schefflera.

  Začněme u druhého jmenovaného. Jak už bylo řečeno, americký golfista je bezpochyby tou největší kometou letošní sezony. Dokázal vyhrát dva turnaje PGA Tour, k tomu mistrovství světa ve hře na jamky. Z tempa neubral ani na Masters, kde si připsal svůj první triumf na majoru v kariéře.

  Scheffler zahrál celý turnaj se skóre -10, byl o tři rány lepší než Severní Ir Rory McIlroy, který divákům v závěrečném kole představil nejlepší hru v historii Masters. Na zelené sako to ale nestačilo, slavit může jeho soupeř Scheffler. A to samozřejmě také dělá. Právě on bude příští rok hostit večeři šampionů.

  Co ho k triumfu dotáhlo? Podle jeho slov byl v Augustě přítomný Bůh. „Důvodem, proč hraju golf, je, že se snažím oslavovat Boha a všechno, co pro mě v mém životě udělal,“ začal Scheffler na tiskové konferenci. Cesta za slávou z jeho pohledu nevedla přes růžovou zahradu. Naopak, v neděli ráno, před začátkem posledního kola, byl úplně zničený.

  „Brečel jsem jako malý kluk. Říkal jsem si, že na něco takového (vítězství na Masters) nejsem připravený. Nevěděl jsem, co mám dělat,“ poznamenal. Nakonec se ale vybičoval ke skvělému výkonu, který mu vynese slávu do konce života.

  Woodse srazilo mizerné třetí kolo

  Návrat legendy. Po nehodě, zdravotních patáliích a myšlenkách na konec kariéry prožil comeback na okruh Tiger Woods. Pětinásobný vítěz Masters si věřil, po úvodním hracím dnu byl dělený desátý, pak se ale jeho hra začala zhoršovat. Vrcholem bylo nejhorší kolo na turnaji v celé jeho kariéře.

  Woods se po třetím kole propadl až na 41. místo, nakonec dokončil akci o šest pozic níže. Divákům se prezentoval několika bogey, double bogey, i tak si ale vyslechl jásot. Hlavní totiž přeci jen bylo to, že se vrátil. „Nikdy se nevzdávám. Bojuju každý den a každý den je výzva,“ říká golfista, který dokončil turnaje se skóre +13.

  Masters opět neskutečně bavilo!

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ