Více
  26.6 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Šance na postup žije. Čeští házenkáři na mistrovství Evropy porazili Bosnu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Český tým házenkářů jasně přehrál na mistrovství Evropy mužstvo Bosny a Hercegoviny, čímž si udržel šanci na postup ze skupiny. V závěrečném utkání skupinové fázi se svěřenci trenéra Trtíka utkají se Švédskem.

  Evropský šampionát, který letos hostí Slovensko a Maďarsko, rozehráli čeští házenkáři na zimním stadionu v Bratislavě. Před více než tisícovkou diváků podali výborný bojovný výkon, který velice zkomplikoval španělským favoritům cestu k vítězství.

  Národní tým se po celý zápas držel na dostřel soupeře a rozhodovalo se až v posledních minutách. Vliv na průběh duelu měla i sporná rozhodnutí rozhodčích, která nakonec také přispěla k těsnému vítězství Španělska 28:26.

  O dva dny později změřili Češi síly s výběrem Bosny a Hercegoviny. Ani jednou v zápase nepustili soupeře do vedení a po prvním poločase si vytvořili slušný náskok tří bodů. Po pár minutách však vedli už 6:1. Házenkáře znovu hnala kupředu podpora českých fanoušků, kterých se v hlavním slovenském městě sešlo ještě více než na první utkání. Po celou dobu byli slyšet a vytvořili výbornou diváckou kulisu.

  V pondělí o postup se Švédskem

  Ve druhé půli se českým házenkářům dařilo ještě víc, a nakonec si připsali hladké vítězství 27:19. „Jedna velká radost, jedna velká emoce. Pro nás to dnes bylo hrozně důležité. Jsem rád, že se nám to podařilo s pomocí fanoušků. Byli slyšet, bylo to perfektní,“ okomentoval trenér Trtík.

  Skvělé utkání prožil Matěj Klíma. Nasázel hned osm branek a výrazně se tak podílel na výhře. „Museli jsme respektovat určitý čas na jeho zotavení. Čtrnáct dní byl v karanténě, neměl natrénováno. Měli jsme strach, aby si něco nenatáhl, byli jsme trpěliví. Vyplatilo se nám to, ne náhodou byl oceněn jako nejlepší hráč utkání,“ dodal kouč.

  V přímém boji o postup se střetnou jeho svěřenci se Švédskem. „Jsou hodně silní. Každý favorit má někdy slabší jeden den, tak doufejme, že to vyjde,“ řekl na závěr Rastislav Trtík. Duel s vicemistry světa je na programu v pondělí od 20:30 SEČ.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ