26.2 C
Czech
Pondělí 22. června 2026

Sáblíková bere na trojce v Nizozemsku sedmé místo, výkon ovlivnila nemoc

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila sedmé místo na trati na tři tisíce metrů v nizozemském Heerenveenu. Její výkon ovlivnila předchozí nemoc.

Světový pohár rychlobruslařů o víkendu napsal druhé zastavení v nizozemském Heerenveenu. Na trati 3 000 metrů mezi ženami triumfovala domácí Irene Schoutenová, která se dostala i do čela aktuálního pořadí.

Dlouhodobě nejlepší česká závodnice Martina Sáblíková v Nizozemsku v týdnu nastoupila jen do „trojky“. Sobotní podnik na 1 500 metrů vynechala, protože během poslední dní laborovala s nemocí a omezila trénink.

Pětatřicetiletá Češka nastoupila znovu v poslední dvojici s domácí Antoinette Rijpmaovou de Jongovou, stejně jako v úvodním podniku světového poháru před týdnem ve Stavangeru.

Tento minisouboj dopadl lépe pro Sáblíkovou, která zapsala čas 4:00:13, což stačilo na sedmou příčku. Šest soupeřek se totiž dostalo pod čtyři minuty.

Osobně mohu být spokojená, protože čas 4:00 je jeden z nejrychlejších, které jsem v Heerenveenu zajela. Minulý rok jsem jela 3:57, ale jinak jsem tady za 4:00 nejela,“ zhodnotila Sáblíková.

Vítězná Irene Schoutenová časem 3:54:04 vylepšila o půl sekundy vlastní rekord místní dráhy. Druhé Kanaďance Isabelle Weidemannové nadělila tři a půl sekundy. Třetí byla Norka Ragne Wiklundová.

Skvělým časům pomohl i kvalitní led v aréně. „Bylo to vidět u všech, co jsme tady startovaly. Časy jsou neuvěřitelně rychlé. A sedmé místo? Asi dobré. Zůstávám v áčku (v divizi A) a příště pojedu opět s Antoinette, takže super,“ naznačila Sáblíková.

Její výkon ovlivnily zdravotní problémy, kterými si v týdnu prošla. Podle ní v posteli ležely i další soupeřky, třeba druhá Weidmannová.

Od úterý jsem se cítila špatně. Ještě ve středu jsem zkusila jít na led, ale pak mi bylo špatně, byla jsem oslabená a měla jsem i teplotu. Ráno jsem se ale vzbudila bez teploty, tak jsme si řekli, že zkusím jít na start a uvidíme, jak to dopadne,“ vysvětlila.

Další podnik světového poháru čeká nejlepší rychlobruslařky světa o víkendu od 9. do 11. prosince v kanadském Calgary. Česká olympijská šampionka se tam těší.

Do Kanady se těším, mám to tam ráda. Jedou se tam dva závody, čeká nás pětka. Uvidíme, jak to tam bude,“ uvedla Sáblíková.

Sledujte nás na sítích

Serena Williams získala divokou kartu do dvouhry ve Wimbledonu

Serena Williams znovu nastoupí do wimbledonské dvouhry. Sedminásobná šampionka dostala od pořadatelů poslední volnou divokou kartu a ve 44 letech si zahraje grandslamový singl poprvé po téměř čtyřech letech. Vedle toho nastoupí také do čtyřhry po boku své sestry Venus.

Toto Wolff chystá změnu pravidel v Mercedesu. Hamilton po triumfu ve Španělsku znovu vstupuje do boje o titul

Souboj o mistrovský titul ve Formuli 1 dostává nový rozměr. Šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že stáj bude muset přehodnotit pravidla pro vzájemné souboje George Russella a Kimiho Antonelliho. Důvodem je rostoucí hrozba v podobě Lewise Hamiltona, který po vítězství ve Velké ceně Španělska výrazně oživil své šance na zisk rekordního osmého titulu mistra světa.

Mohamed Salah ukončil dlouhé čekání. Egypt slaví historicky první vítězství na mistrovství světa

Po letech zklamání přišel okamžik, na který egyptský fotbal čekal téměř celé století. Mohamed Salah dovedl reprezentaci k historicky prvnímu vítězství na mistrovství světa, když dvěma klíčovými momenty ve druhém poločase zlomil odpor Nového Zélandu. Egypt je nyní velmi blízko postupu do vyřazovací fáze a jeho největší hvězda konečně prožila vysněný okamžik na největší fotbalové scéně.

MS ve fotbale nabídlo dominanci Španělska, další překvapení Kapverd i trápení Belgie

Druhé kolo skupin mistrovství světa přineslo několik výrazných příběhů. Španělsko napravilo zaváhání z úvodního zápasu a rozstřílelo Saúdskou Arábii. Kapverdy znovu zaskočily favorita, když po remíze se Španělskem obraly také Uruguay. Belgie naopak ani napodruhé nedokázala zvítězit a po bezbrankové remíze s Íránem si zkomplikovala boj o postup.

Nosková ovládla Berlín a poprvé je v TOP 10

Linda Nosková má za sebou největší týden dosavadní kariéry. Na travnatém turnaji WTA 500 v Berlíně porazila ve finále světovou čtyřku Jessicu Pegula 6:4, 4:6, 6:3, získala druhý titul na okruhu WTA a poprvé se posune do elitní desítky žebříčku. V pondělí bude desátou hráčkou světa a znovu českou jedničkou.

Serena Williams získala divokou kartu do dvouhry ve Wimbledonu

Serena Williams znovu nastoupí do wimbledonské dvouhry. Sedminásobná šampionka dostala od pořadatelů poslední volnou divokou kartu a ve 44 letech si zahraje grandslamový singl poprvé po téměř čtyřech letech. Vedle toho nastoupí také do čtyřhry po boku své sestry Venus.

Toto Wolff chystá změnu pravidel v Mercedesu. Hamilton po triumfu ve Španělsku znovu vstupuje do boje o titul

Souboj o mistrovský titul ve Formuli 1 dostává nový rozměr. Šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že stáj bude muset přehodnotit pravidla pro vzájemné souboje George Russella a Kimiho Antonelliho. Důvodem je rostoucí hrozba v podobě Lewise Hamiltona, který po vítězství ve Velké ceně Španělska výrazně oživil své šance na zisk rekordního osmého titulu mistra světa.

Mohamed Salah ukončil dlouhé čekání. Egypt slaví historicky první vítězství na mistrovství světa

Po letech zklamání přišel okamžik, na který egyptský fotbal čekal téměř celé století. Mohamed Salah dovedl reprezentaci k historicky prvnímu vítězství na mistrovství světa, když dvěma klíčovými momenty ve druhém poločase zlomil odpor Nového Zélandu. Egypt je nyní velmi blízko postupu do vyřazovací fáze a jeho největší hvězda konečně prožila vysněný okamžik na největší fotbalové scéně.

MS ve fotbale nabídlo dominanci Španělska, další překvapení Kapverd i trápení Belgie

Druhé kolo skupin mistrovství světa přineslo několik výrazných příběhů. Španělsko napravilo zaváhání z úvodního zápasu a rozstřílelo Saúdskou Arábii. Kapverdy znovu zaskočily favorita, když po remíze se Španělskem obraly také Uruguay. Belgie naopak ani napodruhé nedokázala zvítězit a po bezbrankové remíze s Íránem si zkomplikovala boj o postup.

Nosková ovládla Berlín a poprvé je v TOP 10

Linda Nosková má za sebou největší týden dosavadní kariéry. Na travnatém turnaji WTA 500 v Berlíně porazila ve finále světovou čtyřku Jessicu Pegula 6:4, 4:6, 6:3, získala druhý titul na okruhu WTA a poprvé se posune do elitní desítky žebříčku. V pondělí bude desátou hráčkou světa a znovu českou jedničkou.