17.4 C
    Sobota 27. dubna 2024

Rekordní debakl. Zlín podlehl Boleslavi 5:9! Ustojí to trenér Vrba?

Další vítězství Sparty a Slavie? Jasná prohra Plzně v Liberci? Chyba lávky. Nečekaným šlágrem 12. kola se stal duel mezi Zlínem a Mladou Boleslaví. Domácí outsider se stydí na poslední příčce FORTUNA:LIGY, a proti „Bolce“ si postavení zrovna nevylepšil. Naopak, zápas skončil ostudou a rekordní prohrou 5:9! Jak se něco takového mohlo stát?

Bylo to neuvěřitelné odpoledne. Zlín má s defenzivou problémy, sedm gólů obdržel doma s Plzní a pět na Baníku. V posledním kole před reprezentační pauzou alespoň vybojovali plichtu 0:0 na hřišti Bohemians. Cíl byl tak jasný – potvrdit bod z venku v domácím utkání proti Mladé Boleslavi. Ačkoliv hosté rychle vedli, domácí Ševci zabrali a v poločase vedli 2:1. Ze šatny se navíc trefil hned Bartošák a Zlín vedl dokonce 3:1.

A pak to přišlo. Během 11 minut nasázela Boleslav čtyři branky. V tu chvíli zápas začal rezonovat na sociálních sítích. A branky přibývaly a přibývaly. Nakonec se skóre zastavilo na neuvěřitelných 14 gólech, a Mladá Boleslav zvítězila 9:5! A do akce tak šli historici. V samostatné české lize se jedná o jasný rekord, doposud padlo nejvíce 10 branek. V roce 1995 zvítězila Slavia nad Uherským Hradištěm 9:1, a v roce 2013 remizoval Jablonec se Znojmem 5:5.

Na 14 branek se musí do roku 1948, to opět Slavia rozmetala České Budějovice 13:1. Co se stalo, že k takovému výsledku došlo? „Pomohli jsme jim individuálními chybami. Ani nevím, co říkat. My dostali osm gólů za pětačtyřicet minut. Ostuda. Trénujeme jako dementi, makáme jako koně. Všichni makají, nikdo nic nevypustí. A pak přijde tohle,“ láteřil po zápase univerzál Rudolf Reiter. Alespoň částečně dobrou zprávou pro Zlín je, že mu to očividně nebylo jedno.

Jeden z nejúspěšnějších českých trenérů v historii Pavel Vrba tak dostal další těžkou ťafku. Při tiskových konferencích po velkých porážkách působí na novináře občas uštěpačným a arogantním dojmem. Po historické prohře mluvil klidně, bez emocí a bez nějakého štiplavého výroku. Během pondělka by se mělo sejít představenstvo klubu a řešit, kam bude klub směřovat dále. Bude u toho i kouč Vrba?