25.2 C
Czech
Pondělí 22. června 2026

Real vedení neudržel, před gólem Citizens byl míč v zámezí

Smírná bitva gigantů. Real Madrid a Manchester City se na úvod semifinále Ligy mistrů rozešly nerozhodně po remíze 1:1. Domácí vedli, anglický celek vyrovnal po pauze, byť se zpětně ukázalo, že balon byl před jeho gólem v autu.

Jak se čekalo, byla to pořádná bitva. A do odvety je všechno otevřené. Real Madrid s Manchesterem City předvedly v semifinále nejprestižnější klubové soutěže atraktivní podívanou, i když velkou roli hrála taktika.

Aktivnější byli v úvodu hráči „Citizens“, ani jedno ze zakončení však brankáře Courtoise nerozhodilo. Pak se začal osmělovat také „Bílý balet“ a z první střely na branku skóroval. Povedená trefa Viníciuse Júniora znamenala vedení Realu.

Ve druhé půli měli oba brankáři víc práce. Hrozily hvězdy – na jedné straně Benzema, na druhé de Bruyne s Haalandem. Právě norský fantom a nejlepší střelec anglické ligy byl v utkání velmi dobře hlídaný a do hry se tolik nedostal, i když se pro míč vracel hodně nízko. V největší šanci ho zastavil skluzem obránce Alaba.

Trenére Realu Carlo Ancelotti se zlobil kvůli brance City. Foto: Reuters

Podruhé se skóre změnilo až v 67. minutě. Po domácí ztrátě Gündogan připravil míč ideálně proti noze Kevinu de Bruynemu, který tvrdou ranou srovnal. Odčaroval tím 413 minut dlouhou neprůstřelnost soupeře v Lize mistrů.

Situaci však předcházela chvíle, kdy se míč dostal těsně za postranní čáru a branka tak neměla platit. Real se hodně zlobil, ale mezitím balon získal zpět, takže gól platil správně.

Inkasovaného gólu je škoda, zasloužili jsme si ještě lepší výsledek. Soupeř měl sice větší držení míče, jinak si toho ale moc nevytvořil. Zůstává to padesát na padesát,“ shrnul domácí záložník Luka Modrič.

V závěru měli víc možností hráči Realu, ale nejlepší tým anglické ligy podržel brankář Ederson. I díky němu jsou šance do odvety otevřené.

Oba týmy se prosadily ve fázích zápasu, kdy byl lepší soupeř. Bylo to hodně vyrovnané utkání, i Real je nesmírně silný na míči. Rozhodne se za týden před našimi fanoušky,“ dodal trenér Manchesteru City Pep Guardiola.

Jeho celek tak prodloužil sérii neporazitelnosti na 21 utkání. Naopak kouč Realu Carlo Ancelotti nebude mít na 190. zápas v Lize mistrů ideální vzpomínky. I když se mu předvedená hra líbila, přál si lepší výsledek než 1:1. Navíc dostal žlutou kartu.

Sledujte nás na sítích

Serena Williams získala divokou kartu do dvouhry ve Wimbledonu

Serena Williams znovu nastoupí do wimbledonské dvouhry. Sedminásobná šampionka dostala od pořadatelů poslední volnou divokou kartu a ve 44 letech si zahraje grandslamový singl poprvé po téměř čtyřech letech. Vedle toho nastoupí také do čtyřhry po boku své sestry Venus.

Toto Wolff chystá změnu pravidel v Mercedesu. Hamilton po triumfu ve Španělsku znovu vstupuje do boje o titul

Souboj o mistrovský titul ve Formuli 1 dostává nový rozměr. Šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že stáj bude muset přehodnotit pravidla pro vzájemné souboje George Russella a Kimiho Antonelliho. Důvodem je rostoucí hrozba v podobě Lewise Hamiltona, který po vítězství ve Velké ceně Španělska výrazně oživil své šance na zisk rekordního osmého titulu mistra světa.

Mohamed Salah ukončil dlouhé čekání. Egypt slaví historicky první vítězství na mistrovství světa

Po letech zklamání přišel okamžik, na který egyptský fotbal čekal téměř celé století. Mohamed Salah dovedl reprezentaci k historicky prvnímu vítězství na mistrovství světa, když dvěma klíčovými momenty ve druhém poločase zlomil odpor Nového Zélandu. Egypt je nyní velmi blízko postupu do vyřazovací fáze a jeho největší hvězda konečně prožila vysněný okamžik na největší fotbalové scéně.

MS ve fotbale nabídlo dominanci Španělska, další překvapení Kapverd i trápení Belgie

Druhé kolo skupin mistrovství světa přineslo několik výrazných příběhů. Španělsko napravilo zaváhání z úvodního zápasu a rozstřílelo Saúdskou Arábii. Kapverdy znovu zaskočily favorita, když po remíze se Španělskem obraly také Uruguay. Belgie naopak ani napodruhé nedokázala zvítězit a po bezbrankové remíze s Íránem si zkomplikovala boj o postup.

Nosková ovládla Berlín a poprvé je v TOP 10

Linda Nosková má za sebou největší týden dosavadní kariéry. Na travnatém turnaji WTA 500 v Berlíně porazila ve finále světovou čtyřku Jessicu Pegula 6:4, 4:6, 6:3, získala druhý titul na okruhu WTA a poprvé se posune do elitní desítky žebříčku. V pondělí bude desátou hráčkou světa a znovu českou jedničkou.

Serena Williams získala divokou kartu do dvouhry ve Wimbledonu

Serena Williams znovu nastoupí do wimbledonské dvouhry. Sedminásobná šampionka dostala od pořadatelů poslední volnou divokou kartu a ve 44 letech si zahraje grandslamový singl poprvé po téměř čtyřech letech. Vedle toho nastoupí také do čtyřhry po boku své sestry Venus.

Toto Wolff chystá změnu pravidel v Mercedesu. Hamilton po triumfu ve Španělsku znovu vstupuje do boje o titul

Souboj o mistrovský titul ve Formuli 1 dostává nový rozměr. Šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že stáj bude muset přehodnotit pravidla pro vzájemné souboje George Russella a Kimiho Antonelliho. Důvodem je rostoucí hrozba v podobě Lewise Hamiltona, který po vítězství ve Velké ceně Španělska výrazně oživil své šance na zisk rekordního osmého titulu mistra světa.

Mohamed Salah ukončil dlouhé čekání. Egypt slaví historicky první vítězství na mistrovství světa

Po letech zklamání přišel okamžik, na který egyptský fotbal čekal téměř celé století. Mohamed Salah dovedl reprezentaci k historicky prvnímu vítězství na mistrovství světa, když dvěma klíčovými momenty ve druhém poločase zlomil odpor Nového Zélandu. Egypt je nyní velmi blízko postupu do vyřazovací fáze a jeho největší hvězda konečně prožila vysněný okamžik na největší fotbalové scéně.

MS ve fotbale nabídlo dominanci Španělska, další překvapení Kapverd i trápení Belgie

Druhé kolo skupin mistrovství světa přineslo několik výrazných příběhů. Španělsko napravilo zaváhání z úvodního zápasu a rozstřílelo Saúdskou Arábii. Kapverdy znovu zaskočily favorita, když po remíze se Španělskem obraly také Uruguay. Belgie naopak ani napodruhé nedokázala zvítězit a po bezbrankové remíze s Íránem si zkomplikovala boj o postup.

Nosková ovládla Berlín a poprvé je v TOP 10

Linda Nosková má za sebou největší týden dosavadní kariéry. Na travnatém turnaji WTA 500 v Berlíně porazila ve finále světovou čtyřku Jessicu Pegula 6:4, 4:6, 6:3, získala druhý titul na okruhu WTA a poprvé se posune do elitní desítky žebříčku. V pondělí bude desátou hráčkou světa a znovu českou jedničkou.