Více
  10.5 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Přípravy na Pohár Billie Jean Kingové vrcholí. Češky jsou na turnaj v Praze natěšené

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Už od pondělí odstartuje v pražské O2 aréně Billie Jean King Cup 2021. Premiéra nového formátu bývalého Fed Cupu se uskuteční v České republice a bude se bezpochyby těšit velkému diváckému zájmu.    

  Zcela nový formát, jeden hrací týden. V Praze pomalu vrcholí přípravy na blížící se B. J. King Cup, který odstartuje v pondělí 1. listopadu. Zúčastní se ho celkem dvanáct ženských týmů z celého světa a samozřejmě nebude chybět domácí výběr.

  Jakým formátem se bude hrát? Všechny týmy budou rozděleny do celkem čtyř skupin po třech, přičemž postup do další fáze, kterým bude semifinále, si zajistí pouze týmy na prvních místech. Jednotlivé zápasy se budou skládat ze dvou dvouher a jedné čtyřhry.

  Český ženský tým vyfasoval poměrně silnou skupinu. Nalosován byl do skupiny D, kde se potká se Švýcarskem a Německem. Češky budou spoléhat především na Barboru Krejčíkovou, která prožívá snovou sezonu a postupně se propracovala až na čtvrtou pozici světového žebříčku WTA. Spolu s ní jsou v týmu Tereza Martincová, Markéta Vondroušová, Kateřina Siniaková a Lucie Hradecká.

  Vloni se soutěž neuskutečnila

  Je velice pravděpodobné, že Krejčíková bude naskakovat také v případné čtyřhře po boku Kateřiny Siniakové, se kterou dosáhla už na několik grandslamových titulů. Na náročný program je však podle svých slov připravena a na začátek akce se nesmírně těší. „Nejvíc se těším na arénu, jak to tam bude bouřit. Doufám, že to pak na kurtu zvládnu, protože už teď o tom přemýšlím a třesou se mi nohy,“ řekla ještě před startem B. J. King Cupu.

  Podle papírových předpokladů by česká jednička měla naskočit v pondělí proti Angelique Kerberové z Německa a ve čtvrtek proti Belinde Bencicové ze Švýcarska. Bára bude hrát singl jako druhá a mezi zápasy je pauza jen třicet minut, ať se děje, co se děje. To pro ni bude velmi těžký,“ je si vědom Petr Pála, který je nejúspěšnějším trenérem v historii Fed Cupu.

  Obhájkyněmi titulu jsou Francouzky, které vyhrály v roce 2019. V uplynulém roce se ženská týmová soutěž kvůli koronaviru neuskutečnila.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS