Více
  18.8 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Přes rodiče ve vězení a závislosti až na vrchol. O’Sullivan má sedmý titul mistra světa

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Neskutečný příběh sepsala legenda sportu zvaného snooker. Ronnie O’Sullivan to v životě neměl jednoduché, oba rodiče strávili nějaký čas ve vězení, on sám se léčil ze závislostí na alkoholu a marihuaně. Když ale popadne svůj dřevěný nástroj a snaží se uklidit do otvorů zeleného stolu koule, je jiným člověkem. Angličan má sedmý titul mistra světa.

  Nemusíte snooker sledovat na denní bázi, abyste jméno Ronnieho O’Sullivana znali. Legendární hráč získal svůj první titul světového šampiona už v roce 2001, poté úřadoval v letech 2004, 2008, 2012, 2013, 2020 a také letos v roce 2022. Angličan sedmým titulem rekord krajana Stephena Hendryho.

  Cesta za vyrovnáním rekordu a utvořením dalších ale před rovnou trasu nevedla. O’Sullivan se narodil dvěma provozovatelům obchodu s erotickými potřebami, oba z nich navíc putovali v pozdějších letech do vězení. Matka za daňové podvody, otec za bitku v klubu, která skončila tragédií. Sám Ronnie pak řešil deprese alkoholem a marihuanou a musel se léčit ze závislostí.

  Ale právě kvůli tátovi Ronaldovi, jehož pobyt za mřížemi trval neskutečných 18 let, hrát nepřestal. „Připomněl mi, že když jsem vyhrál první titul, byl ve vězení úplně sám,“ nechal se slyšet Ronnie. Kvůli němu hrál a také vyhrával. Po letošním titulu oba pózovali s mistrovskou trofejí pro fotografy.

  Nejstarší mistr světa v historii

  Sedmým titulem O’Sullivan rekord v počtu triumfu vyrovnal, jeden primát ale vlastní úplně sám. Rodák z města Wordsley ve Velké Británii se stal ve svých 46 letech nejstarším světovým šampionem všech dob. Před ním držel maximum Ray Reardon, který vyhrál v roce 1978, kdy mu bylo o rok méně.

  O’Sullivan vstupoval do turnaje jako dvojka světového žebříčku, postupně ale vyprovodil z turnaje hráče typu Maguire nebo Higgins a ve finále vyzval Judda Trumpa, o kterém jsme před pár dny psali v souvislosti s posunutím koule rukou. Vítězství nakonec slavil po celkem jasném průběhu favorit.

  Co bude s možná nejlepším hráčem snookeru všech dob dál? To zatím neví ani on. „Raketa“, jak se O’Sullivanovi přezdívá, teď bude nějakou dobu odpočívat. O konci kariéry ale zatím slyšet nechce. „Nevím, jestli je to dobrý nápad, ale asi se sem za rok vrátím,“ slíbil hale O’Sullivan.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ