10.8 C
    Úterý 23. dubna 2024

Po dobré sérii opět bída. United dostali v derby příděl, Haaland psal dějiny

Vzestup slavného klubu se v derby s městským rivalem nepotvrdil. Manchester United po sérii dobrých výsledků, například výhře nad jinak suverénním Arsenalem, znovu narazil. Svěřenci nejlepšího trenéra Premier League za měsíc září prohráli 3:6 s Manchesterem City. Opět zářil norský kanonýr Erling Haaland, který dal v osmém zápase třetí hattrick.

Po nevydařeném startu do nové sezony se Manchester United zvedal. Družina kouče Erika ten Haga vyhrála nad Liverpoolem, Southamptonem, Leicesterem a Arsenalem a zuby si brousila také na Manchester City. Jenomže právě v tomto zápase vzala série čtyř výher v Premier League v řadě za své.

Rudí ďáblové prohrávali v poločase už o čtyři góly, činili se zejména Phil Foden a Erling Haaland. Dvakrát se trefil jeden, dvakrát také druhý. A ve druhém poločase právě tato dvojice diktovala tempo znovu. Nakonec jim u jmen svítily v obou případech branky tři. Zejména nad výkonem Haalanda zůstává rozum stát. V anglické nejvyšší soutěži odehrál všehovšudy osm zápasů, stihl už ale nasázet čtrnáct gólů a třikrát dal hattrick. Což je rekord.

United nespasily ani tři góly, o které se postaral Antony a dvakrát Anthony Martial, který pálil v samém závěru. 187. derby Manchesterů nabídlo divákům pohled na celkem devět tref, což je také historické maximum. Zkrátka reklama na fotbal a zápas, který zůstane fandům obou táborů ještě dlouhou dobu v paměti.

Citizens o bod druzí

Manchester City se v tabulce bodově téměř dotáhl na vedoucí Arsenal, který o víkendu ovládl derby o sever Londýna a porazil Tottenham. Citizens mají 20 bodů, Kanonýři o jeden bod více, tedy 21. City mají nabitý program. Už tento týden změří síly s Kodaní ve skupině Ligy mistrů, o víkendu pak narazí na Southampton.

A United? V tabulce jim po třetí porážce v sezoně patří šesté místo. O bod více má pátá Chelsea, čtvrtý Brighton, který překvapil Liverpool a okradl ho na jeho území o bod, má o dva body více. Manchester United si bude chtít spravit chuť ve čtvrtek, kdy se ve skupině Evropské ligy představí na hřišti Omonie Nikósie.

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.