6.3 C
    Úterý 16. dubna 2024

O fous brambora. Fernstädtová zažehla skeletonovou sezonu čtvrtým místem

Nový ročník pomalu startuje ve všech možných zimních sportech. Skoky na lyžích, alpské lyžování, klasické lyžování, biatlon, ale také skeleton. Poslední jmenovaná disciplína odstartovala včerejšími závody Světového poháru v Kanadě. Nechyběla u nich ani česká zástupkyně Fernstädtová, která skončila těsně čtvrtá.

Ještě před čtyřmi lety závodila v barvách Německa, teď trojnásobná juniorská mistryně světa ve skeletonu závodí pod českou vlajkou. Podobně jako řadě jejích krajanů odstartovala Anně Fernstädtové nová sezona Světového poháru. Na úvod se jelo v Kanadě, kde se české skeletonistce dařilo téměř výborně.

Fernstädtová skončila čtvrtá, navíc jen o devět setin sekundy. „První závod, čtvrté místo, myslím, že super. Dala jsem nejlepší jízdy, jaké se mi za poslední tři týdny povedly, takže za mě super,“ pronesla česká závodnice, která od loňského ledna a klání v Königsee zajela nejlepší výsledek v elitní kategorii. Ví ale, že mohlo být ještě lépe.

„Devět setin je trošku škoda, ale je to sport a ve skeletonu takhle blízko jezdíme. V první jízdě jsem měla jednu malinkou chybu, kdybych ji neudělala, tak možná… ale kdo ví, je to Whistler, tady se mohlo stát v druhém kole úplně všechno. Ale baví mě. Trať je rychlá, dlouhá, je tady hodně míst, kde se člověk musí opravdu snažit. Je to technicky náročná dráha a já mám ráda, když se musí řídit,“ pokračovala v nahrávce pro česká média skeletonistka Anna Fernstädtová.

Limituje jí cukrovka

Českou závodnici od ledna trápí zdravotní problémy. Rozbor krve ukázal, že má cukrovku, kvůli které jí každých pět minut měří speciální přístroj hladinu cukru v krvi. Mimo to si musí hlídat stravu, ale také spánek. I proto byla ráda, že mohla v kanadském Whistleru vůbec startovat.

„Před oběma koly jsem trošku s cukrovkou bojovala, to musím na další závody vychytat, ale celkově to bylo v pohodě. Ze startů mám velkou radost, zaběhla jsem dvakrát osobák,“ prohlásil trojnásobná světová šampiona mezi juniory. Za velkou louží ještě nějaký čas zůstane, během následujících týdnů ji čekají závody v Park City a Lake Placid, kde se nestartovalo dlouhé dva roky kvůli covidu.

Holloway a Gaethje. Jeden z vrcholů UFC 300 skončil překvapivě

UFC 300 nabídlo fanouškům jedno z nejvýraznějších momentů večera, a to souboj mezi Maxem Hollowayem a Justinem Gaethjem. Oběma borcům se podařilo vytvořit napínavé a emocionálně nabité chvíle, které si diváci jistě dlouho zapamatují. Výkonem večera byl sice oceněn náš český samuraj Jiří Procházka, Holloway ovšem nijak nezaostává.

Scottie Scheffler vyhrál druhý Masters během tří let. Nyní spěchá domů na narození prvního dítěte

Světová golfová jednička, 27letý Scottie Scheffler, si v neděli 14. dubna 2024 v Augustě National zajistil svůj druhý titul z Masters během tří let. Scheffler zahrál závěrečných 68 ran a skončil o čtyři rány před Švédem Ludvigem Abergem.