18.6 C
    Sobota 27. července 2024

NHL nabídlo neskutečnou parádu Jacka Hughese, zazářil i dvougólový Palát

V noci pokračovala zámořská NHL dalšími zápasy a do akce se znovu dostali čeští hokejisté. Palát s Kubalíkem se dokázali střelecky prosadit, útočník Tampy Bay dokonce dvakrát. Uplynulá utkání nabídla i spoustu skvělých gólů, o ten vůbec nejhezčí se postaral hráč New Jersey Devils Jack Hughes.

Zdaleka nejzajímavějším zápasem byl duel mezi New Jersey a Chicagem. Dramatické utkání otevřel Doughie Hamilton, kterému střelu nachystal jediný Čech v dresu New Jersey Pavel Zacha. Chicago skóre korigovalo, ale „Ďáblové“ si vždy dokázali vzít vedení zpět. Až pár minut před koncem dokázal zasáhnout Dominik Kubalík. Útočník z Plzně ve službách Chicaga Blackhawks napřáhl ke střele a krásným gólem dokázal srovnat na 3:3 a poslal utkání do prodloužení.

A již zmiňovaná ikonická akce přišla po necelé minutě prodloužení. Kane nedokázal propasovat svou střelu za záda brankáře Devils, a tak přišel pohotový protiútok. Kotouče se zmocnil Jake Hughes a vydal se vstříc brance Chicaga. Ryanu Gravesovi, který mimo jiné puk svému spoluhráči na půlce připravil, se podařilo navázat na sebe jednoho z obránců Blackhawks a Hughes měl prostor pro kličku. Mladý talent obešel vše, co mu stálo v cestě, ve finální fázi si skvěle pohrál s golmanem a zakončil do prázdné branky. Fenomenální akci zakončil emotivní oslavou a hozením hokejky do hlediště.

Češi v NHL řídí výhry svých mužstev

Ondřej Palát si připsal v utkání s Detroitem rovnou dvě branky. A stylově zápas otevřel i rozhodl. První gól obstaral po přihrávce od Victora Hedmana, nutno podotknout, že Lightning už v ten moment prohrávali 0:3. Další góly přidal kapitán Stamkos a spustila se gólová lavina. Red Wings dali v utkání celkem 6 branek, ale stejný počet gólů skončil i v jejich síti. Šlo se do prodloužení, které dokázala rozhodnout spolupráce na ose Hedman – Palát, přičemž Palát byl znovu v roli zakončovatele. Tampa tak bere první letošní body.

Česká stopa je však nesmazatelná i v ostatních týmech. Prosadil se například Radek Faksa v Dallasu, jeho gól totiž pomohl k výhře 3:2 po prodloužení nad New Yorkem Rangers. Své první kanadské body v Columbusu připsal Jakub Voráček, i díky jeho dvěma asistencím porazili Blue Jackets Arizonu vysoko 8:2.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.