15.8 C
Czech
Úterý 23. června 2026

Neměl jsem na rozhodčího sahat, připustil Mitrovič. Sudímu se omluvil

Srbský útočník Aleksandar Mitrovič už zná trest za svůj výlev vůči rozhodčímu v utkání čtvrtfinále FA Cupu. Kromě červené karty ho čeká třízápasový odpočinek. Za svůj čin se omluvil ve vyjádření.

Malér. Zkrat. Průšvih. Útočník anglického Fulhamu Aleksandar Mitrovič ukázal dvě tváře v zápase čtvrtfinále anglického FA Cupu na půdě Manchesteru United.

Nejprve poslal svůj tým do nadějného vedení. Dvacet minut před koncem však neudržel nervy na uzdě a po vyloučení svého spoluhráče Williana se začal navážet do rozhodčího.

U slovních ataků však u horkokrevného Srba nezůstalo. Dlouho ho „stopoval“, až na rozhodčího Chrise Kavanagha začal sahat a i do něj strčil. Trest je v tu chvíli jasný – červená karta.

Rázem byl Fulham v devíti a domácí United skóre otočili a po výhře 3:1 postoupili dál. Bylo jasné, že Mitrovičovo chování nezůstane bez pozornosti disciplinárky.

FA prohlásila, že standardní trest, který by se jinak vztahoval na Aleksandara Mitroviče za vyloučení za násilné chování, kterého se dopustil vůči rozhodčímu zápasu, je zjevně nedostatečný. Kromě toho se Mitrovič po svém vyloučení údajně choval nevhodně nebo urážlivě nebo vyhrožoval,“ uvedla Fotbalová asociace (FA).

Konečný verdikt je tři zápasy stop, což pro osmadvacetiletého Srba může být ještě celkem milosrdné, protože v Anglii bývají v podobných trestech přísní.

Útočník Fulhamu se k incidentu vyjádřil ve vlastním prohlášení. Lituji svých činů, které mě vedly k vyloučení. Dovolil jsem, aby se mě zmocnila frustrace, a to, jak jsem reagoval, bylo špatné,“ napsal.

Tipy na sázení: IRSKO vs. SRBSKO
Srb Aleksandar Mitrovič. Foto: Reuters

Snažil jsem se upoutat pozornost rozhodčího. Vím ale, že jsem na něj neměl dávat ruce a chápu, proč mi ukázal červenou kartu. Přijal jsem trest na tři zápasy za červenou kartu, mluvil jsem s rozhodčím Chrisem Kavanaghem, abych se omluvil, a dobrovolně jsem přijal klubovou pokutu,“ dodal.

Pro jeho celek je Mitrovičova absence vždy poměrně problém, protože patří ke klíčovým hráčům. Klubu unikl postup v FA Cupu a může se soustředit už jen na ligu.

V ní mu patří devátá příčka, a nebýt dvou posledních proher, mohl koukat ještě výš. Takhle bez produktivního Srba, který je s jedenácti brankami nejlepším střelcem týmu, možná bude muset řešit i jiné starosti.

Sledujte nás na sítích

Serena Williams získala divokou kartu do dvouhry ve Wimbledonu

Serena Williams znovu nastoupí do wimbledonské dvouhry. Sedminásobná šampionka dostala od pořadatelů poslední volnou divokou kartu a ve 44 letech si zahraje grandslamový singl poprvé po téměř čtyřech letech. Vedle toho nastoupí také do čtyřhry po boku své sestry Venus.

Toto Wolff chystá změnu pravidel v Mercedesu. Hamilton po triumfu ve Španělsku znovu vstupuje do boje o titul

Souboj o mistrovský titul ve Formuli 1 dostává nový rozměr. Šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že stáj bude muset přehodnotit pravidla pro vzájemné souboje George Russella a Kimiho Antonelliho. Důvodem je rostoucí hrozba v podobě Lewise Hamiltona, který po vítězství ve Velké ceně Španělska výrazně oživil své šance na zisk rekordního osmého titulu mistra světa.

Mohamed Salah ukončil dlouhé čekání. Egypt slaví historicky první vítězství na mistrovství světa

Po letech zklamání přišel okamžik, na který egyptský fotbal čekal téměř celé století. Mohamed Salah dovedl reprezentaci k historicky prvnímu vítězství na mistrovství světa, když dvěma klíčovými momenty ve druhém poločase zlomil odpor Nového Zélandu. Egypt je nyní velmi blízko postupu do vyřazovací fáze a jeho největší hvězda konečně prožila vysněný okamžik na největší fotbalové scéně.

MS ve fotbale nabídlo dominanci Španělska, další překvapení Kapverd i trápení Belgie

Druhé kolo skupin mistrovství světa přineslo několik výrazných příběhů. Španělsko napravilo zaváhání z úvodního zápasu a rozstřílelo Saúdskou Arábii. Kapverdy znovu zaskočily favorita, když po remíze se Španělskem obraly také Uruguay. Belgie naopak ani napodruhé nedokázala zvítězit a po bezbrankové remíze s Íránem si zkomplikovala boj o postup.

Nosková ovládla Berlín a poprvé je v TOP 10

Linda Nosková má za sebou největší týden dosavadní kariéry. Na travnatém turnaji WTA 500 v Berlíně porazila ve finále světovou čtyřku Jessicu Pegula 6:4, 4:6, 6:3, získala druhý titul na okruhu WTA a poprvé se posune do elitní desítky žebříčku. V pondělí bude desátou hráčkou světa a znovu českou jedničkou.

Serena Williams získala divokou kartu do dvouhry ve Wimbledonu

Serena Williams znovu nastoupí do wimbledonské dvouhry. Sedminásobná šampionka dostala od pořadatelů poslední volnou divokou kartu a ve 44 letech si zahraje grandslamový singl poprvé po téměř čtyřech letech. Vedle toho nastoupí také do čtyřhry po boku své sestry Venus.

Toto Wolff chystá změnu pravidel v Mercedesu. Hamilton po triumfu ve Španělsku znovu vstupuje do boje o titul

Souboj o mistrovský titul ve Formuli 1 dostává nový rozměr. Šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že stáj bude muset přehodnotit pravidla pro vzájemné souboje George Russella a Kimiho Antonelliho. Důvodem je rostoucí hrozba v podobě Lewise Hamiltona, který po vítězství ve Velké ceně Španělska výrazně oživil své šance na zisk rekordního osmého titulu mistra světa.

Mohamed Salah ukončil dlouhé čekání. Egypt slaví historicky první vítězství na mistrovství světa

Po letech zklamání přišel okamžik, na který egyptský fotbal čekal téměř celé století. Mohamed Salah dovedl reprezentaci k historicky prvnímu vítězství na mistrovství světa, když dvěma klíčovými momenty ve druhém poločase zlomil odpor Nového Zélandu. Egypt je nyní velmi blízko postupu do vyřazovací fáze a jeho největší hvězda konečně prožila vysněný okamžik na největší fotbalové scéně.

MS ve fotbale nabídlo dominanci Španělska, další překvapení Kapverd i trápení Belgie

Druhé kolo skupin mistrovství světa přineslo několik výrazných příběhů. Španělsko napravilo zaváhání z úvodního zápasu a rozstřílelo Saúdskou Arábii. Kapverdy znovu zaskočily favorita, když po remíze se Španělskem obraly také Uruguay. Belgie naopak ani napodruhé nedokázala zvítězit a po bezbrankové remíze s Íránem si zkomplikovala boj o postup.

Nosková ovládla Berlín a poprvé je v TOP 10

Linda Nosková má za sebou největší týden dosavadní kariéry. Na travnatém turnaji WTA 500 v Berlíně porazila ve finále světovou čtyřku Jessicu Pegula 6:4, 4:6, 6:3, získala druhý titul na okruhu WTA a poprvé se posune do elitní desítky žebříčku. V pondělí bude desátou hráčkou světa a znovu českou jedničkou.