10.2 C
    Úterý 16. dubna 2024

Nečas znovu skóroval, Hertl táhne Sharks. Los Angeles vidělo celkem 17 gólů

Češi v NHL září. K nesmírně produktivním oporám Bruins Pastrňákovi s Krejčím se připojuje i Martin Nečas, jenž vsítil proti Penguins svou jedenáctou branku v sezoně, a Tomáš Hertl, který přidal v bitvě s Montrealem třiadvacátý kanadský bod. A Dan Vladař se stal první hvězdou zápasu s Floridou.

Martin Nečas válí, fanoušci Hurricanes českého mladíka opěvují jak na sociálních sítích, tak i přímo v hale. Ex-brněnského hokejistu potěšila před utkáním s Crosbym a spol. fanynka u mantinelu s nápisem: „Bez písmen N E C A S neposkládáš C A N E S,“ čímž nepřímo sdělila, že je Martin pro tým nepostradatelný.

A forvard Caroliny, možná namotivován tímto vzkazem, opět skóroval. Dramatické a napínavé klání s Pittsburghem otevřel pohotovou dorážkou. Sebastian Aho vybojoval za brankou tučňáků kotouč, poslal jej na modrou a Pesce vypálil. Puk na chvíli zmizel ve skrumáži těl, výborně připravený Nečas jej ale dokázal najít a dorazit do sítě. Hurricanes nakonec vyhráli 3:2 v prodloužení.

Daří se i Tomáši Hertlovi v San José. Jednoznačnou výhru 4:0 nad Montreal Canadiens okořenil dvěma trefami. Ta první přišla ve třetí třetině, kdy se prosadil po přihrávce Labanca, a zvýšil tak na 2:0, druhý přesný zářez na pažbu si pak připsal zásahem do prázdné branky.

Výborné představení má za sebou golmani s číslem osmdesát a česká jednička Calgary Flames Dan Vladař. Ve vypjatém utkání proti Panthers na něj mířilo 31 střel, ze kterých pouze dvě skončily v brance. Právem byl pak náš maskovaný muž vyhlášen první hvězdou zápasu.

V utkání Bostonu se výjimečně neprosadil David Pastrňák, jedinou českou stopou v zápase byla asistence Davida Krejčího na Marchandovu branku. Bruins porazili Lightning 3:1.

Šílená přestřelka v Los Angeles

Neuvěřitelný střelecký souboj byl k vidění na západním pobřeží Spojených států amerických. V utkání mezi Kings a Kraken padlo sedmnáct branek, skóre otevřel již v šestnácté vteřině Kopitar. Vyrovnanou první třetinu pak ozdobili Beniers, McCann a Wennberg krásnými góly za Seattle, hráči Los Angeles i tak do první pauzy vyrovnali.

Těžko opakovatelnou druhou dvacetiminutovku pak viděli diváci v Crypto.com Areně. Osm branek a vedení 8:6 hostujícího výběru. Kings sice před koncem znovu vyrovnali, ale Seattle ustál lépe prodloužení. Šílenou bitvu, kterou NHL roky nepamatuje, tak nakonec vyhráli krakeni 9:8.

Holloway a Gaethje. Jeden z vrcholů UFC 300 skončil překvapivě

UFC 300 nabídlo fanouškům jedno z nejvýraznějších momentů večera, a to souboj mezi Maxem Hollowayem a Justinem Gaethjem. Oběma borcům se podařilo vytvořit napínavé a emocionálně nabité chvíle, které si diváci jistě dlouho zapamatují. Výkonem večera byl sice oceněn náš český samuraj Jiří Procházka, Holloway ovšem nijak nezaostává.

Scottie Scheffler vyhrál druhý Masters během tří let. Nyní spěchá domů na narození prvního dítěte

Světová golfová jednička, 27letý Scottie Scheffler, si v neděli 14. dubna 2024 v Augustě National zajistil svůj druhý titul z Masters během tří let. Scheffler zahrál závěrečných 68 ran a skončil o čtyři rány před Švédem Ludvigem Abergem.