Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Napočtvrté to vyšlo. Bouzková na domácí půdě slaví titul, zvládla to i bez winneru

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vítěznou tečku pro domácí tenistku měl turnaj Livesport Prague Open, který v neděli vyvrcholil finálovým duelem. Marie Bouzková v něm zcela suverénně přehrála Anastasii Potapovou a získala první titul na okruhu WTA.     

  Třikrát to nevyšlo, před domácím publikem už ano. Marie Bouzková si v neděli odpoledne v pražské Stromovce připsala premiérovou trofej, když se jí po třech nezdarech ve finále povedlo klíčový souboj zvládnout.  

  Jízda celým týdnem to byla opravdu spanilá. Marie Bouzková v něm neztratila ani jeden set, do tiebreaku musela jenom dvakrát. Ve třech zápasech dokonce prohrála dohromady jenom tři gamy, stejně tak tomu bylo ve finále.

  Závěrečný souboj o titul přinesl opravdu pozoruhodné statistiky. Vítězná Marie Bouzková za celé utkání nezahrála jediný winner, zároveň udělala jenom osm nevynucených chyb. Soupeřka jich napáchala celkem 44…

  Rozlučka Sestini Hlaváčkové

  „Hlavně chci poděkovat všem, co dorazili a fandili. Měla jsem tu svoje nejbližší, na všech zápasech panovala skvělá atmosféra. Nedokážu popsat, jak se cítím, je to vážně neskutečný pocit. Mám ohromnou radost,“ pronesla po výhře na kurtu.

  Ruská tenistka si po porážce ve finále dvouhry alespoň spravila chuť v následném finále čtyřhry, které ovládla společně s krajankou Yanou Sizikovou.  

  Závěrečný ceremoniál trval o něco déle než obvykle. Po předání cen finalistkám přišla na kurt Andrea Sestini Hlaváčková, která se rozloučila s profesionální kariérou. Poslední duel odehrála v Praze ve čtyřhře po boku své nejčastější parťačky Lucie Hradecké.  

  Společně vybojovaly stříbro na olympijských hrách v Londýně, dvakrát slavily i titul ve Fed Cupu. Ve sbírce mají i grandslamové trofeje, v roce 2011 je získaly na French Open a o dva roky později v New Yorku na US Open.    

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS