Více
  21 C
  Czech
  Úterý, 28 června, 2022

  Na US Open byla k vidění velká řežba, jediný Čech vypadl po pěti setech

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Úvodní den na US Open nabídl hned několik zajímavých zápasů a nejedno překvapení. O strhující utkání se postarali Andy Murray a Stefanos Tsitsipas, kteří o postup do druhého kola bojovali skoro pět hodin.

  Třaskavá bitva se vším všudy. Hned v úvodním kole na sebe narazili třetí nasazený Stefanos Tsitsipas a šampion amerického turnaje z roku 2012 Andy Murray. Brit vracející se po zranění měl soupeře na lopatě a příliš nechybělo, aby se postaral o prvotřídní senzaci.  

  Úvodní set vyhrál jasně Murray a klíčová pro vývoj celého utkání byla druhá sada. Třiačtyřicetiletý tenista v ní měl možnost setbolu, který však nevyužil a Tsitsipas srovnal na 1:1. Třetí set znovu urval Murray, ale i tentokrát se Řekovi podařilo srovnat.

  Rozhodnout tak musela poslední sada, ve které o postupu favorita utkání rozhodl jeden jediný brejk. Jejich první vzájemné utkání na okruhu nakonec trvalo čtyři hodiny a 48 minut. Menší dohru ještě přinesla následná tisková konference.

  Tři Češky postoupily, dvě vypadly  

  „Je to fantastický hráč. Hraje skvěle, ale na tyhle věci nemám absolutně čas. Ztratil můj respekt,“ řekl Murray na adresu soupeře, který si po třetím setu vyžádal ošetření nohy a po čtvrtém odešel do šatny se všemi věcmi, co měl u sebe, aby si mohl odskočit na toaletu. „Neporušil jsem žádná pravidla. Hraju podle nich a držím se toho, co je podle ATP v pořádku,“ hájil se Tsitsipas.  

  „Když hrajete takový brutální zápas a na sedm osm minut přestanete, vystydnete. Nemůže být náhoda, že se to stává zrovna v těchhle chvílích. Je to zklamání, protože cítím, že to ovlivnilo výsledek. Neříkám, že bych ten zápas určitě vyhrál. Ale hru ty přestávky ovlivnily,“ dodal grandslamový šampion.

  Do druhého kola se nedostal ani český zástupce Jiří Veselý, který prohrál s Kevinem Andersonem 2:3. O velké překvapení se postarali Marco Trungellti a Peter Gojowczyk, kteří v úvodním kole zaskočili nasazené hráče a na jejich úkor se dostali do další fáze turnaje.

  Z Češek postoupily Krejčíková, Vondroušová a Karolína Plíšková, naopak vypadly Bouzková a Martincová.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ