Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Mladý Švéd s hranatou pálkou ohromuje svět. Na MS v Houstonu už je ve čtvrtfinále

  Mistrovství světa ve stolním tenise, které se poprvé v historii koná v Americe, už zná kompletní složení čtvrtfinalistů ve dvouhře mužů i žen. Není mezi nimi ani jeden český zástupce, všichni vypadli už v úvodu.     

  Dva Evropané, jedno domácí překvapení či zástupce afrického kontinentu. Složení nejlepších osmi stolních tenistů ve čtvrtfinále světového šampionátu mužů je opravdu pestré. Největším favoritem i nadále zůstává nasazená jednička Fan Zhendong, který v osmifinále zvládl těžkou bitvu s krajanem Wangem. O postup mezi nejlepší čtyřku se porve s dalším hráčem ze stejné země Linem.

  Třetí čínský hráč ve čtvrtfinále Jingkun Liang narazí na Brazilce Hugo Calderana, který potvrzuje dlouhodobě stabilní výkonnost a na turnaji už vyřadil tři soupeře. O semifinále si také zahrají švédský talent hrající s novým prototypem pálky Truls Moregard a zkušený Nigerijec Quadri Aruna.   

  Poslední dvojici tvoří legendární Němec Timo Boll a zřejmě největší překvapení turnaje domácí Kanak Jha. Už nyní je tak jasné, že se do finále dostane někdo z hráčů mimo asijské země, což je samo o sobě velkým překvapením.

  Matelová se Slovenkou bojovaly o čtvrtfinále

  České barvy na šampionátu neuspěly, ve dvouhrách muži vypadli už v prvním kole. Zkušenější Lubomír Jančařík nestačil na Švéda Antona Kallberga, kterému podlehl 0:4 na sety. Mladší reprezentační kolega Tomáš Polanský zase vypadl s Japoncem Togamihou. 

  Do druhého kola se tak v singlu probojovala jenom Hana Matelová, která zvládla souboj s Maďarkou Potaovou. „Byl to úplně jiný zápas než na TOP 16. Tam jsem odvracela mečboly a vyhrála opravdu velmi těsně. Tady byly rozhodující první dva sety,“ uvedla pro web ping-pong.cz.

  O kolo dál už se ale s turnajem rozloučila, protože ve čtyřech setech podlehla Švédce Bergstromové. Velkého úspěchu ovšem mohla dosáhnout ve čtyřhře společně se Slovenkou Barborou Balážovou, po jejímž boku nastupuje už delší dobu.

  Probojovaly se mezi šestnáct nejlepších párů, kde je čekala čínská dvojice Qian Tianyi a Chen Meng. Vyrovnaný duel nejspíš rozhodla koncovka druhého setu, kterou vyhrály Asiatky a dokázaly tak srovnat stav zápasu na 1:1 na sety. Další dvě sady už dopadly v jejich prospěch a Matelová tak do čtvrtfinále nepostoupila.  

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.