7.5 C
    Neděle 12. května 2024

Mercedes a Hamilton? Jedná se, podle bosse stáje Brit prodlouží

Pět let závodil za McLaren, to nejzářnější období ale prožil a stále prožívá jako jezdec Mercedesu. Lewis Hamilton závodí ve stříbrných barvách německé stáje od roku 2013 a vyhrál s ním šest ze svých sedmi titulů mistra světa formule 1. Co bude dál? Mluví se o konci Brita ve stáji, podle šéfa Mercedesu Wolffa ale Hamilton podepíše novou smlouvu.

Od roku 2007 figuruje na listině jezdců formule 1 Lewis Hamilton. Vyčníval už jako mladík, v McLarenu se zapsal do dějin jako první a jediný nováček, který kdy vedl celkové pořadí šampionátu, ve své úvodní sezoně nakonec skončil na druhém místě. V britské stáji dokázal nakonec během pěti let jednou vyhrát titul pro šampiona. Faktem je, že hned ve druhé sezoně a jako nejmladší v dějinách závodů.

V roce 2013 pak přestoupil k Mercedesu, za který závodí doteď. Šestkrát usedl na mistrovský trůn a s celkovými sedmi tituly se dělí s Michaelem Schumacherem o rekord. Navíc vyhrál nejvíc Velkých cen v historii a jen málokdo se mu vyrovná. Začíná se ale spekulovat o tom, že mu pomalu začíná docházet dech.

A cítí to také v Mercedesu, který dlouho přemýšlel o tom, jestli Hamiltonovi nabídnout novou smlouvu. Svou budoucnost zvažoval také sám Brit, spekulovalo se třeba o přesunu do Ferrari nebo úplném konci kariéry. Vypadá to ale, že nic z toho pravdou nebude. Hamilton podle šéfa Mercedesu Tota Wolffa podepíše v nadcházejících dnech nový kontrakt.

„Ještě jednáme. Ale brzy oznámíme dohodu. Myslím, že to bude v řádech dnů, ne týdnů. Ale přesné datum říkat nechci, protože by se mě pak každý ptal, co se stalo, kdybychom to nestihli,“ pronesl šéf stáje Toto Wolff.

Miliony (nejspíš) stranou

Jak už bylo řečeno, podle mnohých expertů a lidí ze zákulisí formule 1 měl Hamilton jednat s Ferrari, kam by eventuelně za šest měsíců, tedy po skončení smlouvy s Mercedesem, přešel. Dokonce se mluvilo o tom, že by si měl vydělat v italské stáji s typickou červenou barvou monopostů 48 milionů dolarů. To ale Ferrari označilo za nesmysl.

Jaká bude Hamiltonova budoucnost? To ukážou nadcházející týdny a měsíce.

Norsko – Česko 3:6. Nečekaně dramatický zápas Češi rozhodli v posledních minutách

Český národní tým na mistrovství světa v sobotu otočil zápas proti Norsku a připsal si druhé vítězství. Po dramatické první třetině, kdy Češi čelili nepříznivému stavu 1:3, se jim podařilo vývoj zvrátit a porazit norský tým poměrem 6:3. Kapitán Roman Červenka sehrál klíčovou roli, když ve svém dvoustém reprezentačním zápase skóroval hned dvakrát.

Český tým si na úvod mistrovství světa připsal vítězství. Finy porazil až v nájezdech

Český tým v pátek zahájil mistrovství světa v hokeji zápasem proti Finsku. Po vyrovnaném utkání a prodloužení se Češi nakonec radovali z vítězství 1:0 až po nájezdech. Hlavní roli sehráli brankář Lukáš Dostál a kapitán Roman Červenka, který proměnil rozhodující nájezd.

Boj o Ostravu. Přehled skupiny B na Mistrovství světa v hokeji

Skupina B se na Mistrovství světa v hokeji 2024 řídí stejným pravidlem jako A. Po úvodu postoupí do play-off čtvrtfinále čtyři nejlepší týmy. Zbylé tři celky si pak zahrají o konečné umístění a poslední tým sestoupí do Divize I-A pro rok 2025. Pojďme se podívat na bližší analýzu všech osmi účastníků ostravské skupiny.

Čtvrté noční vítězství: Luke Humphries triumfoval nad Michaelem van Gerwenem v Premier League Darts

V napínavém nočním zápase Premier League Darts 9. května 2024 zvítězil Luke Humphries nad Michaelem van Gerwenem a připsal si tak čtvrté noční vítězství v turnaji. Na akci, která se konala v Leedsu, byl v semifinále vyřazen také Luke Littler.