Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Loni dvě devítky, nyní skvostné závěry. Dobey zářil v Premier League

  Před rokem kouzlil v Belfastu v rámci Premier League Gerwyn Price, který zavřel dvě devítky, nyní bavil diváky debutant Chris Dobey. Možná překvapivě se čerstvý vítěz Masters dostal až do finále prvního večera této prestižní ligy a tam, i díky zavření 160 a 170, porazil Michaela van Gerwena 6:5.

  Šipkařská Premier League je zpátky a znovu se chystalo sedmnáct zastávek plných těch nejlepších šipek na světě. Ještě před startem se ale snesla na PDC velká vlna nevole, nominováni pro tento nerankingový major totiž byli například Dimitri van den Bergh či Jonny Clayton, a to na úkor Luka Humphriese nebo Joa Cullena…

  Do ligy se nedostal ani vítěz UK Open Danny Noppert, a hned zezačátku tak bylo mezi fanoušky a organizací PDC veliké dusno. První večer však, zdá se, překlopil negaci v pozitivní ohlasy, fanoušci se s nasazením hráčů smířili a užili si dávku vynikajících šipek.

  Hrálo se v Belfastu. Ve městě, kde loni přepsal dějiny Gerwyn Price. Nejprve tam totiž zavřel na devět šipek v semifinálovém utkání s Michaelem van Gerwenem a pak přidal druhou devítku ve finále s Jamesem Wadem. „Iceman“ rozpoutal nekontrolovatelné oslavy a celý miniturnaj pochopitelně dominantním způsobem vyhrál.

  Startuje Dobey velkolepou kariéru?

  Králem hlavního města Severního Irska byl tentokráte debutant Chris Dobey. Angličan, jenž před týdnem vyhrál The Masters, začal skvělým výkonem v duelu s Peterem Wrightem. Skota porazil 6:3 s průměrem 95,98 a 50% úspěšností na zavírání.

  I v semifinále měl navrch. Nathan Aspinall, který vyřadil ve čtvrtfinále shodou okolností právě Price, sice vzdoroval více než Wright, avšak na Dobeyho to nestačilo. „Hollywood“ hrál téměř totožný průměr jako proti „Snakebitovi“, horší doubly zachraňoval šesti 180. Aspinalla porazil 6:4 a čekal jej souboj s MVG.

  Finálové klání nabídlo opatrný začátek, bitva ale každým legem gradovala. Van Gerwen Dobeymu překvapivě nestačil a od třetího legu vždy doháněl ztrátu. Chris navíc předvedl zavření 170, čímž poslal diváky do varu…

  Utkání nakonec dospělo až do stavu 5:5 a rozhodoval tedy až tzv. „decider“. „Mighty Mike“ sice hodil maximum a byl dříve na zavírání, Chris pak ale předvedl famózní checkout 160 bodů a došel si pro 5 bodů do tabulky a symbolických 10 000 liber hned při svém debutu v Premier League.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.