Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Ligový status zachráněn. Teplice a Bohemka se s nejvyšší soutěží odmítly v baráži rozloučit

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Barážová utkání o místenku v příští sezoně FORTUNA:LIGY jsou u konce. Prvoligové týmy potvrdily roli favorita a zájemcům o postup do elitní společnost ze druhé ligy zničily jakékoliv sny a naděje. Fotbalisté Teplic a Bohemians uhájili status zástupců z nejvyšší soutěže a nastartovali oslavy záchrany.

  Na jedné straně velký smutek, na té druhé radost. Teplice, Bohemians, Opava a Vlašim jsou čtyři kluby, mezi kterými se v průběhu minulého týdne rozhodovalo o finální podobě české nejvyšší soutěže. FORTUNA:LIGU si podobně jako letos zahrají Teplice, spolu s nimi se zachránili také Bohemians.

  Výhra doma, venku remíza

  Teplice nastartovaly jízdu za záchranou na domácím hřišti vítězstvím 3:0, venku se pak snažily o slušný náskok nepřijít. A to se povedlo, celek z Ústeckého kraje sice dvakrát prohrával, pokaždé ale dokázal rychlý vyrovnávajícím gólem odpovědět. I díky tomu si zajistil účast v první lize i pro příští rok.

  „Jaro jsme měli skvělé, podle bodů jsme v něm skončili pátí. Už podle toho jsme si nezasloužili sestoupit,“ pronesl po zápase kouč Jiří Jarošík. Co by se stalo, kdyby Teplice spadly? „Byla by to sportovní tragédie, Teplice patří do ligy, historií i zázemím. Ale nejde žít z historie, musíme koukat do budoucna. Musíme posílit, pak můžeme myslet na vyšší pozice,“ doplnil trenér.

  Dříve vynikající tým, který se pravidelně umisťoval v horní polovině tabulky, se v posledních letech trápí. Časy, kdy se Teplice účastnily předkol evropských pohárů, jsou dávno pryč. Vedení klubu ví, že měl tým namále a bude potřeba posilovat. Také proto, barvy Teplic hájila spousta hráčů jen na hostování.

  • Vlašim vs. Teplice 2:2 (2:1). Góly: 33. Svoboda, 39. Zlatohlávek – 35. Mareš, 49. Sejk.

  Bohemka v Ďolíčku nezaváhala

  O vítězství v prvním zápase se mohla opřít také Bohemka. Ještě navíc, když bylo na rozdíl od toho teplického venkovní. Doma „Klokani“ vyhráli 2:0 a triumf v součtu 3:0 jasně napověděl o tom, že si i klub z Vršovic zaslouží hrát nejvyšší českou soutěž i v následující sezoně.

  „Konec dobrý, všechno dobré. Tyhle dva zápasy byly to nejtěžší, co jsem v pozici trenéra zažil. Doufám, že už to nebudu muset absolvovat. Nešlo o moji osobu, ale o Bohemku, hráče a hlavně skvělé fanoušky. Cítil jsem obrovskou zodpovědnost. Nedovedu si představit, že bych tu seděl, kdybychom sestoupili,“ nechal se po zápase slyšet kouč Jiří Veselý.

  Místo smutku může slavit. Jeho svěřenci se baráže lehce báli, na neúspěšný záchranářský boj ze sezony 2011/12 ale vzpomenout nedali.

  • Bohemians vs. Opava 2:0 (1:0). Góly: 17. Köstl, 68. Chramosta.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS