4.7 C
    Sobota 27. dubna 2024

Liga mistrů zná prvního finalistu. Inter si zahraje o trofej po 13 letech

Už před samotným dvojzápasem bylo letos nad slunce jasné, že si finále letošního ročníku Ligy mistrů zahraje tým z Itálie. A vlastně také Milána. Inter a AC spolu bojovaly o možnost získat slavnou „ušatou“ trofej a ve dvou bitvách nebyla o zajímavosti nouze. I když nutno říct, že šlo spíše o jednostrannou záležitost.

V prvním zápase totiž Inter Milán porazil své městské rivaly 2:0, navíc venku. Nutno sice říct, že oba týmy hrají své domácí zápasy na stadionu San Siro, Inter byl ale v úvodním semifinále veden jako hostující celek. Do odvety šel o něco klidnější a věděl, že pokud se nestane nic mimořádného, postup má v kapse.

Nestalo. Vlastně se dlouho nestalo vůbec nic. Pár šancí v úvodu k vidění bylo, třeba v 11. minutě mohl dát gól domácí Diaz a parádním zákrokem se blýskl Onana, spíše se ale hra pozastavovala kvůli četným faulům na obou stranách. Kousek ke gólu byl až ve 38. minutě Leao, jeho projektil ale jen těsně minul tyč brankáře milánského Interu.

Co rozhodlo? Náskok, ale hlavně pojistka „Nerazzurri“ v podobě trefy. Zápas rozsekl v 74. minutě Lautaro Martínez. Kapitán Interu, nedávný vítěz mistrovství světa a útočník, bez kterého by se klub v tažení do prvního finále Ligy mistrů po 13 letech neobešel. „Odvedli jsme skvělou práci v obou zápasech. Klíčem byl ale tým,“ řekl po zápase Argentinec.

„Mám podobnou zkušenost z mistrovství světa, když držíte spolu, hrají se vám tyhle důležité zápasy nejlépe,“ pokračoval Martínez v rozhovoru pro Sky Sport. „Dokončili jsme další misi. Bez ohledu na soupeře bude finále poslední zápas a dáme do něj všechno. Byl by to splněný sen vyhrát po světovém šampionátu i Ligu mistrů. Ani o tom nechci mluvit,“ dodal.

Real, nebo City

Inter se probil do svého prvního finále Ligy mistrů od roku 2010. Tehdy slavili triumf 2:0 nad německým Bayernem Mnichov borci jako Zanetti, Eto’o, Milito, Samuel nebo Sneijder. A koučoval je José Mourinho, který tehdy dobýval svými novými taktikami svět. Kdo bude stát proti Interu teď? To se dozvíme dnes večer.

První souboj mezi Realem Madrid skončil remízou v hlavním městě Španělska, teď se dvojzápas přesune do Anglie. Tam budou chtít Citizens přiživit šance na zisk první „ušaté“ trofeje ve své klubové historii.