Více
  21 C
  Czech
  Středa, 29 června, 2022

  Legendární bijec Chabib překvapil. Klec vyměnil za fotbal a dokonce podepsal smlouvu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Legendární bojovník MMA Chabib Nurmagomedov se vrací na scénu. Ale pozor. Nejde o comeback do klece, bude z něj fotbalista. Podepsal kontrakt s ruským klubem z nižší soutěže FC Legion Dynamo Machačkala.

  Legenda UFC Nurmagomedov slíbil, že se už k zápasení nevrátí. Svůj slib zatím drží a má tak čas, aby se věnoval jiným aktivitám. Třeba fotbalu. Občas se Nurmagomedov pochlubil na sociálních sítích, že si s míčem docela rozumí a nezůstalo to bez odezvy.

  Chabib je žádaným zbožím

  „Mám spoustu nabídek od různých fotbalových klubů,“ přiznal před časem Nurmagomedov, který se ale necítil na to, aby na některou z nich kývnul. „Jsem sice ve formě, ale zápasení je přece jenom něco jiného než fotbal,“ řekl Dagestánec. Své působení ve fotbalu ale nevyloučil. „Nevím, jestli to bude na profesionální úrovni, ale pokud dostanu nabídku, která bude zajímavá, tak ji přijmu,“ přiznal Chabib.

  Netrvalo až tak dlouho, a to co bojovník předpověděl, se stalo. Sociální sítě obletěla fotografie, jak Nurmagomedov podepisuje smlouvu se šéfem jednoho z fotbalových klubů v Rusku z nižší soutěže. Jde o FC Legion Dynamo Machačkala.

  Klub se snaží uspět v boji o ruský Pohár. V kvalifikaci tým z Machačkaly dokonce přešel přes rivala z Dagestánu, i pro české fanoušky známé Anži, kde dřív dokonce působil i Pavel Vrba. Není bez zajímavosti, že Nurmagomedov fandil Anži v dětství. Teď se ale dohodl s konkurencí. 

  Velké bitvy potřebují velké válečníky

  „Náš klub čeká velká bitva, pro kterou potřebujeme velké válečníky. Jsme připraveni přivítat tým ruské Premier League společně s Chabibem Nurmagomedovem,“ psal klub v oficiálním prohlášení na Instagramu. V další fázi Poháru se Legion utká s Ufou či Vladikavkazem.

  Ale zpět k Chabibovi a jeho lásce k fotbalu. V minulosti dokonce bojovník přiznal, že jeho zápasnické tituly se vůbec nedají srovnat s trofejemi z fotbalových šampionátů. „Pamatuji si, jak jsem poprvé sledoval finále mistrovství světa v roce 1998 ve Francii. Byl to pro mě obrovský zážitek, asi největší v životě. Uznávám, že fotbal je na úplně jiném levelu než zápasení,“ přiznal Chabib.  

  A mezi fotbalisty má Nurmagomedov dokonce přítele a hned jednoho z těch nejlepších hráčů. Skamarádil se s Cristianem Ronaldem, kterého obdivuje a často si s ním volá.

  „Je to neuvěřitelné, co dokázal. Vyhrál všechno, co se dalo. Byl šestkrát ve finále Ligy mistrů, má tituly ze Španělska, Itálie i Anglie, ale i z Eura. Pětkrát získal Zlatý míč. Myslím si, že Cristiano je nejlepší,“ žasne Nurmagomedov. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ