Více
  10.5 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Kuchtův skvostný dloubáček na výhru nestačil, Španělsko v Edenu zachraňovalo bod

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Před zápasem by remízu bral každý člen národního týmu asi všema deseti. Avšak po nadějném průběhu a srdnatém výkonu našeho výběru má bod z bitvy se Španělskem hořkosladkou chuť. Pešek s Kuchtou klání senzačně otevřeli, druhý jmenovaný předvedl navíc v druhé půli luxusní „dloubáček“, ale tým z Pyrenejského poloostrova se nevzdal a s velkou dávkou štěstí vyrovnal. Obě mužstva se rozešla smírně poměrem 2:2.

  Do vršovického Edenu zavítalo na zápas České republiky se Španělskem 18 245 diváků, kteří české lvy neúnavně hnali za třemi body. A nutno říci, že sledovali strhující a velmi atraktivní fotbal.

  Už po čtyřech minutách hry se řítil na golmana hostí Unaie Emeryho v neskutečné formě hrající Jan Kuchta. Pohlídal si ofsajd, ve vápně nesobecky předložil míč Jakubu Peškovi a usměvavý šikula ze Sparty zvládl pohotově uklidit míč do sítě. VAR sice situaci kvůli potenciálnímu ofsajdu zkoumal, branku však posvětil. Snový start pro české barvy.

  Jenže pak začaly přicházet nepříjemnosti. Nejprve se zranil Jaroslav Zelený, který po tvrdém pádu na zem sice chvíli ve hře pokračoval, avšak po pár minutách již nebyl schopen běhu. Na hřiště tak kouč Šilhavý poslal Jakuba Jankta, bohužel, ten se ještě v první půli stihl zranit taktéž. O půli jej musel nahradit Milan Havel.

  Třetí předpřestávkovou nepříjemností pak byl inkasovaný gól. Během čtyřminutového nastavení si našel na malém vápně Tomáše Vaclíka hezký balon Gavi a mířenou střelou na zadní tyč srovnal.

  Kuchta bavil Eden po vzoru Poborského

  Ve druhé pětačtyřicetiminutovce sice hrozili Španělé z téměř každé své šance, ale Češi zodpovědně bránili a nenechali jít hostující mančaft do trháku. A navíc sami udeřili. Jan Kuchta využil balonu od Václava Černého a nastartoval své rychlé nohy.

  Bývalý střelec Slavie se řítil na Unaie Emeryho a když už byl na dosah, tak místo technického obstřelu zvolil elegantní „dloubáček“, jenž se nesmírně povedl, a Česko šlo tak opět do vedení. Jenže ho podruhé nezvládli udržet.

  Po výborně zahraném rohu vyskočil nejvýše na hlavičku Inigo Martinéz a poslal míč do pravé hodní šibenice. Situaci pak následně zkoumal VAR, protože míč padal po odrazu od břevna těsně za čáru a sám sudí nemohl inkriminovaný moment vidět. Ale pomocný sudí následně díky videu rozklíčoval, že Martinézův balon se skutečně ocitl celým objemem za čarou.

  Češi tak „jen“ remizovali se Španělskem 2:2.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS