18.6 C
    Sobota 27. července 2024

Kubalíkovi prospívá změna adresy. K výhře Detroitu přispěl dalšími třemi body

Český útočník ve službách Detroitu Red Wings Dominik Kubalík je na začátku sezony ve skvělé formě. V posledním zápase s Anaheimem přispěl k výhře 5:1 třemi body za jeden gól a dvě přihrávky. Díky svému podařenému výkonu byl navíc vyhlášen první hvězdou zápasu. V pěti odehraných zápasech už zaznamenal osm bodů.

Z prvního gólu se Detroit radoval už na začátku třetí minuty a podepsal se pod něj hned Dominik Kubalík. Jeho dělovku gólman Gibson pouze vyrazil před sebe, kde byl připravený kapitán domácích Dylan Larkin a ten zametl kotouč do téměř odkryté klece.

V šesté minutě ale dokázal Anaheim srovnat krok. Z dorážky se tentokrát prosadil Trevor Zegras. Ještě v úvodní třetině ale Red Wings opět odskočili, a také na druhém gólu domácích měl zásluhu rodák z Plzně. V přesilové hře poslal kotouč z pravého kruhu na modrou opět Kubalík. Na hranici útočného pásma byl připravený Filip Hronek, jenž ještě shodil kotouč na Davida Perrona a ten z první propálil hostujícího gólmana.

I v prostřední části se Detroitu podařilo skórovat a odskočit už na rozdíl dvou gólů. Tentokrát Adam Erne od pravého mantinelu přihrál před prázdnou branku Josephu Velenovi, a ten neměl problém usměrnit kotouč za Gibsona. Ve 44. minutě přišel gólový moment i českého útočníka Dominika Kubalíka. Oscar Sundqvist našel sjíždějícího sedmadvacetiletého forvarda, který ranou z první nedal absolutně žádnou šanci hostujícímu brankářovi.

Red Wings se podařilo necelých šest minut před koncem skórovat ještě jednou a upravit skóre na konečných 5:1. Michael Rasmussen nadvakrát se svým pokusem neuspěl, ale nejdůraznější byl na brankovišti Elmer Söderblom, který uzavřel skóre. Detroit tak přerušil sérii dvou porážek v řadě a ve Východní konferenci mu aktuálně patří páté místo s osmi body. Naopak Ducks se trápí. Anaheim prohrál pátý zápas v řadě a v Západní konferenci je až čtrnáctý.

Dominik Kubalík, který se na výhře Detroitu podílel dvěma nahrávkami a jedním gólem, byl za svůj perfektní výkon vyhlášen první hvězdou zápasu. Letos má tak za pět zápasů na svém kontě osm bodů za tři branky a pět asistencí. Díky tomu je nejproduktivnějším hráčem týmu a sezonu má zatím rozjetou na své kariérní maximum. To dosavadní má ze své úvodní sezony v NHL, kdy ještě v dresu Chicaga dokázal nastřílet 30 gólů a přidat 16 asistencí. A ještě jedna zajímavost. Kubalík je se svými osmi body za pět zápasů čtvrtým v historii Detroitu, co se právě počtu bodů týče. Nejvíce jich v úvodních pěti duelech zaznamenal Paul Coffey v sezoně 1992/1993, který jich měl deset.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.