Více
  10.5 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Kopecký může podesáté ovládnout Bohemia rally. Pech touží jeho oslavy překazit

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Souboj Kopeckého s Pechem, novinky na trati i premiéra nového rallyového speciálu Fabia RS Rally2. To jsou hlavní taháky Bohemia rally Mladá Boleslav, která se koná tento víkend. Podnik domácího šampionátu startuje v pátek na Autodromu v Sosnové.

  O jubilejní desáté prvenství zabojuje o víkendu automobilový jezdec Jan Kopecký na Bohemia rally Mladá Boleslav. Ta startuje v pátek v 16.45 hodin rychlostní zkouškou na Autodromu v Sosnové.

  Kopecký s vozem Škoda Fabia Rally2 Evo jako vedoucí muž průběžného pořadí domácího šampionátu pravděpodobně svede souboj o vítězství s Václavem Pechem. Ten však startuje se speciálem WRC a jeho výsledky se do hodnocení seriálu nepočítají.

  „Na Bohemku se těšíme jako každý rok. Máme na ní super vzpomínky a doma řadu pohárů za vybojovaná vítězství. Pro celý tým je Bohemka jedním ze zásadních domácích podniků. Uvidíme, co nám přinese počasí, které na místních erzetách velmi často a výrazně promlouvá do konečného pořadí,“ odhadl čtyřicetiletý Kopecký.

  O pět let starší Pech dokázal soutěž dvakrát vyhrát. Naposledy se mu to podařilo před dvěma lety. Jinak často sbíral druhá místa právě za Kopeckým.

  „Je před námi jeden z vrcholů sezony. Bohemka je velkým pojmem a současně výzvou. Soupeřit se škodovkou na jejich domácích tratích je pro nás prestižní záležitostí víc než kdy jindy. Navíc pořadatelé mají skvěle vymyšlené erzety, prostorný servis a spoustu doprovodných aktivit pro diváky. Moc se těšíme,“ uvedl Pech, kterého bude tradičně navigovat Petr Uhel.

  Průběžné pořadí českého mistrovství vede obhájce titulu Kopecký o 39 bodů před Filipem Marešem. Třetí je Dominik Stříteský.

  „Bohemia rally je domácí závod nejen pro mě, ale také pro naprostou většinu našich partnerů. Takže z tohoto pohledu nás čeká jednoznačně nejdůležitější závod sezony. Těšíme se na spoustu našich fanoušků, ale také na aktuální skladbu rychlostních zkoušek,“ zdůraznil Mareš.

  Oblíbená rally tentokrát nabídne 14 rychlostních zkoušek na 158 kilometrech. Třídenní podnik skončí v neděli v 16 hodin na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi. Hlavně poslední den pořadatelé připravili několik novinek. Například značná část erzety Zvířetice se pojede po šotolině.

  Fanoušci se mohou těšit také na premiéru nového rallyeového speciálu Fabia RS Rally2. V roli předjezdce v něm celou trať odjede norský jezdce Andreas Mikkelsen. Na trasu se vždy vydá čtyři minuty před prvním vozidlem.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS