19.1 C
    Sobota 27. července 2024

Kanonáda v podání City, výhodu do odvety má Paříž. Real potopil rozjetý Mbappé

Úvodními zápasy odstartovalo osmifinále letošního ročníku Ligy mistrů. Naprosto famózně do něho vstoupili fotbalisté Manchesteru City, kteří vyhráli ve Sportingu Lisabon vysoko 5:0. V souboji gigantů přetlačilo PSG na domácím hřišti Real Madrid.

Jasnou záležitostí skončil úvodní osmifinálový duel mezi Sportingem Lisabon a Manchesterem City. Anglický tým měl po celé utkání jasnou převahu, domácí nenechal ani jednou vystřelit na branku. O výsledku rozhodl už v prvním poločase.

Skóre zápasu otevřel v první desetiminutovce Rijád Mahréz, který využil rozhozené obrany soupeře. O pár minut později zvýšil Bernardo Silva dělovkou o břevno. Do poločasu se ještě prosadili Phil Foden a podruhé v utkání Bernardo Silva, čímž bylo o výsledku rozhodnuto.

Druhý poločas už přinesl jednom jednu branku. V 58. minutě si navedl míč na střed Raheem Sterling a parádní ranou uzavřel skóre utkání. „Vím, jak je tato soutěž náročná. 5:0 je fantastické, dnes jsme byli velmi produktivní a dokázali se několikrát prosadit. Pro soupeře to byl složitý zápas,“ uvedl Pep Guardiola pro klubový web.

Messi nedal penaltu

O dost vyrovnanější střetnutí přinesl druhý úterní osmifinálový souboj. Domácí Paris Saint-Germain bylo po většinu utkání aktivnějším týmem a odměny v podobě jediného vstřeleného gólu se dočkalo v samém závěru.

Problémy obraně Realu dělal především Kylian Mbappé. Zahrozil už v prvním poločase, ale vše podstatné se odehrálo až ve druhé půli. V šedesáté minutě pronikl do vápna a Dani Carvajal ho poslal k zemi. Nařízenou penaltu zahrával Lionel Messi, ale Courtois vystihl stranu a balon vyrazil do bezpečí.

Pařížské mužstvo pokračovalo v ofenzivě a snažilo se vybojovat si pro odvetu lepší pozici. Čtvrt hodiny před koncem zakončoval znovu Mbappé, ale o pár centimetrů minul vzdálenější tyč.

Rozuzlení přinesla až čtvrtá nastavená minuta ve druhém poločase. Na levé straně měl míč u nohy Mbappé, rychlou kličkou se prosmýkl kolem dvou protihráčů a zakončil přesně mezi nohy gólmana Realu. Nádhernou akcí tak rozhodl celý zápas a získal pro svůj tým velkou výhodu do odvetného utkání.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.