Více
  10.5 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Jedním slovem masakr. Nové posile Římanů se dostalo přivítání jako z divokého snu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Přivítání nových přírůstků do týmu, u kterého jsou přítomni také fanoušci, je specialitou zejména ve Španělsku. Užil si ho Cristiano Ronaldo v Realu Madrid nebo nováčci oblečení do dresu Barcelony. Během úterý ale byli jako u vytržení také Italové, přesněji příznivci AS Řím. Ti se shromáždili v centru města, aby zamávali Paulovi Dybalovi.

  Fotbal je pro některé více než jen sportem. Především pak pro Italy, kteří pro relativně jednoduchou hru, při níž se celkem 22 borců honí za balonem, přímo dýchají. Snímky z úterního vítání nové posily AS Řím Paula Dybaly tohle jedině potvrzují. Argentinci se dostalo ovací, o kterých se mu ani nesnilo.

  Co se vlastně semlelo? Kanonýrovi z Jižní Ameriky po uplynulé sezoně končila smlouva v Juventusu, kde se stal legendou. Po svém příchodu z Palerma odehrál v dresu „Staré dámy“ 293 zápasů, ve kterých nasázel 115 gólů a přidal 48 asistencí. Sám se ale rozhodl, že neprodlouží smlouvu a zkusí štěstí jinde. Mluvilo se o Anglii nebo Španělsku, nakonec ale vyhrálo setrvání na Apeninském poloostrově.

  Od nové sezony bude 28letý Dybala hájit barvy AS Řím, které ho v úterý oficiálně představilo jako novou posilu. Nosit bude číslo 21, tedy to, které si vzal, když přicházel do Juventusu, a na prostranství před Palácem italské civilizace se ukázal celkem příhodně ve 21:21. Sledovali ho u toho tisíce těch nejvěrnějším.

  „Ve 21:21 jsem zažil jedinečný okamžik. Něco takového by mě nenapadlo ani v těch nejšílenějších snech,“ napsal Dybala na svůj Instagram.

  Přivítání hodné superstar

  Dybala před tisícovkami lidí mával a usmíval se od ucha k uchu. A fanoušci premiérového vítěze Evropské konferenční ligy? Zpívali, tleskali, zapalovali světlice, mávali vlajkami a zvedali nad hlavu transparenty s obličejem svého nového oblíbence. Svým fanatickým výstupem navázali na přepis fotbalových dějin, jenž se jim povedl před několika dny. Paulo Dybala překonal Cristiana Ronalda v prodeji dresů za jediný den.

  Argentinský útočník bude platit od příští sezony za největší hvězdu týmu, který trénuje José Mourinho. Smlouvu podepsal na tři roky a doufá, že naváže na své výkony z předešlého angažmá. Kromě něj se staly novými hráči AS Říma také Nemanja Matič z Manchesteru United nebo Zeki Celik, který hrál za francouzské Lille.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS