Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Jako z jiné planety. NHL žasne nad uměním McDavida, jeho kousek baví internet

  Jen málokterý hokejista se v posledních letech může vyrovnat Connoru McDavidovi. Kapitán Edmontonu Oilers táhne svůj tým za úspěchem a v noci na pátek měl na svědomí další trefu. Ne ale jen tak ledajakou, puk si vzal už na modré, prokličkoval tři hráče a zavěsil. Jedním slovem pecka.

  Pokud byste se podívali na bodovací soutěž zámořské NHL, rozdíl mezi prvními dvěma místy a zbytkem tabulky je opravdu markantní. Dvojice z čela vévodí nejlepším hráčům ligy a má jedno společné. Jak Leon Draisaitl, tak Connor McDavid, figurují na soupisce Edmontonu.

  Olejáři platí v posledních letech za tým, který nepatří mezi naprostou špičku a na dřívější úspěchy Wayna Gretzkyho zatím navázat nedokázal. Vloni skončil vítězové pěti Stanley Cupů druzí v Severní divizi, hned v prvním kole vyřazovací fáze ale vypadli s Winnipegem.

  I tak ale duo útočníků září tak, jako nikdo jiný v NHL. Syn původem českého hokejisty a trenéra Petera Draisaitla spolu s hvězdným kanadským snajprem jsou k nezastavení. Druhý jmenovaný navíc svými kousky baví celou soutěž. Podobně jako dnes v noci proti Winnipegu.

  První gól padl až ve třetím dějství a postarali se o něj hosté, za dalších 28 vteřin ale bylo srovnáno. McDavid si vzal puk na modré čáře, z obránců Jets si udělal slalom a nekompromisně zavěsil. Svým gólem připomněl svou vlastní trefu ze zápasu s Rangers, který byl na programu na začátku měsíce.

  „Je to neskutečné, co? Je tak rychlý ve svých pohybech. Vytáhne góly, jako byl tento, v těch nejdůležitějších chvílích. Proto je nejlepším hráčem na světě. Jste překvapený, ale vlastně už vás to ani nepřekvapuje, protože podobné věci od něj vídám každý den na tréninku,“ pronesl kolega Turris.

  600 bodů rychlostí blesku

  McDavidovi je stále teprve 24 let, už několik sezon ale dělá kapitána Edmontonu a dokonce už dosáhl i jednoho velké kariérního milníku. Na metu 600 bodů se dokázal dostat jako šestý nejrychlejší hráč v dějinách NHL. „Docela dobrý,“ smál se kouč Dave Tippett.

  Jeho hvězdné duo je k nezastavení. Draisaitl má letos na kontě po 16 zápasech už 33 bodů (17+16), jeho spoluhráč McDavid je na tom jen o tři bodíky hůře (11+19). Edmonton čeká na triumf v NHL už od sezony 1989/1990, letos to však chtějí tihle bombarďáci změnit.

  McDavid se navíc těší i na olympijské hry. Právě on byl zveřejněn mezi prvními jmény ze soupisky Kanady, která se představí i pod pěti kruhy v Pekingu.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.