Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Fanoušci na hřišti rovná se průšvih. Trenér Vieira nakopal provokujícího fandu Evertonu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Neskutečné věci se včera děly na stadionu anglického Evertonu. Tým z Liverpoolu prohrával po poločase o dva góly, po comebacku ve druhé půli však vyhrál 3:2. Toffies se díky tomu zachránili v Premier League a oslavy byly velkolepé. Jenomže právě vniknutí fanoušků na plochu bude mít dohru.

  Příšerná jarní forma, bídné výkony a celkem dvanáct porážek v anglické nejvyšší soutěži od přelomu kalendářního roku. Počínání Evertonu má letos k ideálu daleko, po včerejší neuvěřitelné výhře ale může mít liverpoolský klub klid. Záchraně se vyhne po famózní otočce proti Crystal Palace z 0:2 na 3:2.

  „Je to jeden z nejlepších momentů v mém fotbalovém životě,“ pronesl po utkání kouč „Karamelek“ Frank Lampard. Ten měl za úkol posunout Everton do klidného středu tabulky, to se mu sice nepovedlo, záchrana se ale konala. A to je hlavní. Děkovat může především Keanovi, Richarlisonovi a Calwertu-Lewinovi. Tahle trojka řídila velkolepý obrat.

  To, co se dělo po závěrečném hvizdu, je ale podobně šílené jako to, co se dělo ve druhém poločase. Jak bývá v posledních týdnech zvykem, fanoušci chodí slavit úspěchy svých týmů přímo na hřiště. A Everton nebyl výjimkou. Zatímco jedna strana slavila, druhá běsnila. Vybuchl třeba kouč Patrick Vieira.

  Francouzův zkrat bude mít dohru

  Mohutným oslavám fanoušků Evertonu se v Goodison Parku nevyhnuli ani hráči a funkcionáři hostujícího týmu. Všichni zástupci Crystal Palace byli pochopitelně po zpackaném zápase zklamaní a třeba trenér Patrick Vieira si dokonce vybil zlost na jednom z fanoušků. Obě videa kolují internetem.

  Příznivec Everton přiběhl k bývalému vynikajícímu francouzskému záložníkovi a přímo před obličejem mu máchal rukama a ukazoval ne zrovna hezká gesta. Do Vieiru samozřejmě vytočilo a fanouška se tak rozhodl poslat kopem na zem. Pochopení v tu chvíli absolutně neměl.

  Teď ale zřejmě za svůj čin bude pykat. Jeho nemístným chováním se bude zabývat disciplinární komise Anglické fotbalové asociace a Vieira může kromě pokuty dostat také stopku. Tím pádem by nemohl na lavičku Eagles v posledním zápase sezony proti United, trest by se mu ale mohl protáhnout až do příští sezony.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS