První dva zápasy na mistrovství světa má za sebou česká hokejová reprezentace. Oba dopadly stejně, stejně dobře z pohledu družiny kouče Kariho Jalonena. Na úvod Češi porazili Slovensko, poté přišlo vítězství nad Kazachstánem. Nabitý program bude pokračovat dnes večer, kdy Červenka a spol. vyzvou domácí Lotyše.

Český národní tým vstoupil do světového šampionátu jako uragán. V první třetině prvního zápasu sice od Slovenska dostal dva góly, tři ale dal a nakonec zvítězil 3:2. Podobná písnička se hrála také v duelu s Kazachstánem, který Česká republika ovládla v poměru 5:1. O góly se postarali Zbořil, Sedlák, Košťálek a dvakrát udeřil Kubalík.

Kouč Kari Jalonen ale v pozápasovém rozhovoru prozradil, že to snadný zápas ani náhodou nebyl. „Nebylo to lehké utkání, protože po dvou třetinách to bylo o jediný gól. Pak jsme ale ukázali sílu. Dobrou věcí jsou proměněné přesilovky, protože ty nám dodají sebevědomí,“ řekl Fin. „Pokud jsem to dobře počítal, po dvou třetinách měli Kazachstánci deset střel na bránu, ale stejně to pořád bylo jen 2:1,“ pokračoval.

Naštěstí pro jeho svěřence to vyšlo skvěle. „Byl to takový ten typ zápasu, v němž dominujete a celou dobu jste na puku. Líbilo se mi, že jsme v naší hře našli balanc a ve třetí třetině rozhodli,“ prohlásil spokojený Jalonen.

• Česko vs. Kazachstán 5:1 (2:0, 0:1, 2:0). Góly a asistence: 9. Zbořil (Sobotka, Sedlák), 16. Kubalík (Kempný), 42. Sedlák (Tomášek), 46. Košťálek, 59. Kubalík (Špaček, Košťálek) – 32. Muchametov (Muratov, Kajyržan)

Dnes s Lotyšskem

Dva zápasy, dvě výhry, plný počet bodů a třetí místo skupiny B. Češi válí, jejich dnešní soupeř ale rozhodně klidné spaní nemá. Tým z pořadatelské země dvakrát prohrál a obdržel osm branek. Dvě od Slovenska a šest od Kanady. V 19:20 vyjede na led proti Česku a cíl bude mít jasný – konečně zvítězit.

Jalonen ale tvrdí, že je jeho tým více než dobře připravený. „Jsme na to připravení. Musíme si zachovat vítěznou mentalitu,“ burcuje tým Jalonen. Spoléhat bude opět na své největší zbraně, Dominika Kubalíka, který má na kontě dva góly a dvě asistence, a Lukáše Sedláka. Ten má ještě o jeden gól a tedy i bod více.

ZDROJSport, Hokej, IIHF, Twitter, foto: Reuters