8.6 C
    Úterý 23. dubna 2024

Dvě stanice od zastávky titul. Plzeň doma zničila Spartu, do trháku ale po výhře Slavie nejde

Už jen dva zápasy zbývají dohrát v letošní sezoně FORTUNA:LIGY. Česká nejvyšší soutěž je stále mimořádně napjatá, jak u dna, tak v bojích o titul. Plzeňská Viktoria tabulce kraluje o dva body před Slavií. Oba hlavní adepti na zisk titulu včera vyhráli 3:0, Plzeň nad Spartou, Slavia nad Slováckem.

Nic není rozhodnuté. Dvě utkání před koncem soutěže pořád není jasné, kam letos poputuje trofej pro mistra ligy. Lepší výchozí pozici má před klíčovým týdnem Plzeň. Ta doma přejela Spartu výsledkem 3:0 a přiživila své šance na snový konec sezony. Postupně se trefili Beauguel, Havel a Hejda.

Třetí gól Plzně přišel chvíli po tom, co viděl červenou kartu Bucha. Sparta měla možnost zabrat, třetí gól oslabeného soupeře ji ale položil. Ve druhém poločase navíc srovnal síly na hřišti po druhé žluté Krejčí mladší. Více už se toho nestalo, Plzeň zužitkovala náskok z první půle na výbornou.

„Když dostal Bucha červenou kartu, věřil jsem, že ještě můžeme zabrat. Místo toho jsme brzy dostali třetí gól, prostě tragédie. Všichni pak viděli, jak zápas dopadl,“ smutnil sparťanský útočník Tomáš Čvančara. Sparta definitivně přišla o možnost na titulové oslavy. Má 70 bodů, o 9 méně než Plzeň.

Na titul myslet nechceme, zní z Plzně

Pětinásobní mistři České republiky čekají na titul od sezony 2017/18 a věří, že letos prolomí nezdary z let minulých. Zároveň ale tvrdí, že na jakékoliv myšlenky na oslavy je ještě brzy.

„Nechci o titulu vůbec mluvit. Žijeme si svůj sen. V Plzni je fantastická parta, hrozně moc bych jí titul přál. Už to, čeho jsme dosáhli, je neuvěřitelné. Nechal bych na expertech, jestli se náš fotbal líbí nebo ne. Pro nás je zásadní, že nálada v kabině je skvělá a sbíráme body,“ říká obránce Havel.

Plzeň teď čeká Hradec, který obral Slavii i Spartu, potom o víkendu Baník.

„Jsou před námi dva těžké zápasy. Budeme se držet osvědčeného modelu. Tedy, že si výhru chvíli užijeme a od pondělí se začneme chystat na další utkání. Musíme Hradec porazit, což bude obrovsky náročné, obral o body Slavii i Spartu,“ připomněl kouč Michal Bílek.

Slavia trhák nepřipustila

Jediným týmem, který by ještě mohl zamíchat závodem o titul, je Slavia. Ta ztrácí na Plzeň po výhře nad Slováckem v poměru 3:0 dva body. Slávisté mají také nabitý program, nejprve ve středu vyzvou Baník, pak je čeká víkendové derby.

„Čeká nás těžký zápas s Ostravou a doma derby. Jsou to zápasy, které nejsou jednoduché, je to to jediné, na co se chceme soustředit. Udělat body a podat v těch zápasech dobré výkony. Upřímně, nechci se koukat na někoho jiného,“ pronesl po zápase trenér Jindřich Trpišovský.

Jeho týmu zajistily domácí výhru krásné góly. Nejprve se trefil premiérově v dresu Slavia srbský záložník Plavšić, po něm udeřili Traoré a Lingr.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.

Ženy mají v hokeji své místo

V neděli bylo potřeba prodloužení, než Danielle Serdachny vystřelila přes Aerin Frankelovou v oslabení a zajistila Kanadě vítězství 6-5 nad týmem USA o zlatou medaili na Mistrovství světa žen IIHF 2024 v Utice, New York. Jeden rok předtím Američanky triumfovaly na kanadské půdě.

Lando Norris: Když bude Verstappen vyhrávat, fanoušci se začnou nudit

Lando Norris z McLarenu prohlásil, že pokračující dominance Maxe Verstappena ve formuli 1 by mohla odradit fanoušky. Vyjádřil se tak po závodě, ve kterém si nizozemský jezdec zajistil další pole position pro nadcházející Velkou cenu Číny.