Více
  26.6 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Další omluvenka. Wimbledon vynechá i Osakaová, na kurt vyběhne až v Tokiu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Slavný londýnský Wimbledon přišel o další hvězdu. Letos nebude startovat ani světová dvojka Naomi Osakaová, která už odstoupila i z posledního grandslamu v Paříži. Ve čtvrtek o tom informovala ve zprávě od svého týmu.    

  Ještě před startem Rolland Garros oznámila, že se nebude účastnit tiskových konferencí. Organizátoři pohrozili, že jí diskvalifikují z turnaje, ale ona je předběhla. Naomi Osakaová vyhrála v Paříži první kolo, jenže poté se z důvodu ochrany svého duševního zdraví rozhodla odstoupit.

  Nyní už je jasné, že vynechá další grandslamový turnaj. Podle zprávy, kterou vydal její agent Stuart Duguid, chce nejbližší období strávit s rodinou a přáteli. Jejím dalším cílem tak budou až olympijské hry. „Bude se maximálně připravovat na olympiádu a nesmírně se těší, až se představí před domácími fanoušky,“ uvedl ve zprávě pro média Duguid.

  U organizátorů Wimbledonu našla pochopení. „Budeš nám chybět, Naomi, ale tvé rozhodnutí naprosto chápeme. Přejeme Ti hodně úspěchů na domácích hrách a doufáme, že se příští rok uvidíme,“ uvedli na svém účtu na Twitteru.

  V letošní sezoně dokázala japonská tenistka ovládnout první grandslamový turnaj v Austrálii, ale jinak se jí příliš nedařilo. V Miami vypadla ve čtvrtfinále, na antuce v Římě a Madridu nepřešla přes druhé kolo.  

  Wimbledon ve stejný den přišel také o Rafaela Nadala, který oznámil, že kromě grandslamového turnaje na travnatých dvorcích vynechá i olympijské hry. Jako důvod uvedl, že svému tělu chce dopřát pauzu.

  Plíšková na turnaji končí, Martincová jde dál

  Před Wimbledonem se hraje hned několik „přípravných“ turnajů. V Berlíně hrály hned tři Češky, ale ani jedna z nich se nedostala do čtvrtfinále. V prvním kole vypadly Markéta Vondroušová s Karolínou Muchovou, v dalším kole neuspěla také čtvrtá nasazená Karolína Plíšková. S neoblíbenou Jessicou Pegualovou prohrála už počtvrté za poslední čtyři měsíce.

  Na souběžně hraném turnaji v Birminghamu se naopak zadařilo Tereze Martincové. V prvním kole porazila Samanthu Stosurovou a poté si vyšlápla i na nasazenou Jelenu Ostapenkovou. Spolu s ní se do čtvrtfinále dostala také Marie Bouzková.

  Bitvy o postup do semifinále je čekají dnes odpoledne.          

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ